HTC Desire 12s / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Październik nie był zbyt udany dla HTC

We wrześniu pisaliśmy o powolnym podnoszeniu się HTC z kolan. Tym razem niestety, ale raport finansowy z października br. nie wygląda już tak korzystnie.

Czy firma, która była pionierem urządzeń z Androidem, będzie jeszcze w stanie ponownie pojawić się na ustach konsumentów? Wyniki finansowe HTC z ostatniego miesiąca nie napawają optymizmem w tej sytuacji.

Reklama

Wyniki finansowe HTC za październik 2019 roku

Całkowity przychód z października 2019 roku wyniósł około 656 millionów tajwańskich dolarów (równowartość 21,6 milliona dolarów amerykańskich). Jest to aż 48,6% spadek w porównaniu do września, gdzie wynosiły one 1,275 mld TWD (42 mln USD). Jeśli popatrzymy na październik ubiegłego roku – spadek wynosi 49,8% (HTC odnotowało wówczas przychody w wysokości ~43 milionów  USD). Najgorszy w obecnym roku był jednak i tak lipiec, gdzie spadek wynosił aż 69,85% (względem czerwca 2019 roku; przychód za tamten miesiąc oscylował w granicach 14,5 miliona USD).

W ostatnim czasie firma z Tajwanu zdecydowała się skupić jedynie na budżetowych smartfonach. Najbardziej absorbowała ją praca nad VR i technologią 5G. Nowy CEO firmy – Yves Maitre – stawia na VR, AI oraz wspomniane wcześniej 5G. Analitycy twierdzą, że HTC może już w niedalekiej przyszłości wypełnić niszę w przypadku 5G, a niewielka konkurencja działa tylko na korzyść słabo radzącej sobie ostatnio firmy.

Jak jednak na ostatnie poczynania HTC reagują użytkownicy? Nie są zachwyceni.

Na swoim koncie na Twitterze HTC pochwaliło się wynikami prędkości 5G w CIIE (China International Import Expo). Najwyżej ocenianą przez użytkowników reakcją jest:

Róbcie smartfony, przestańcie produkować ten szajs!

Większość użytkowników, którzy jeszcze śledzą kroki powoli zapominanej firmy, czekają na topowy smartfon spod jej szyldu. Co zrobi z tym HTC? W tej chwili nie wiadomo nic o nadchodzących flagowcach od tej marki. W przeszłości Chen Baikou, general manager HTC China-Taiwan, zadeklarował jednak, że taka propozycja pojawi się w pierwszej połowie 2020 roku.

CEO HTC: przestaliśmy wprowadzać innowacje

CEO HTC: przestaliśmy wprowadzać innowacje

*Na zdjęciu tytułowym HTC Desire 12s (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kacpra)

Źródło: HTC, GizChina