CEO HTC: przestaliśmy wprowadzać innowacje

Historia upadku HTC jest dość długa i świetnie obrazuje ona, że status w branży mobilnej nie jest przypisany na zawsze. W sumie, to samo można powiedzieć o Nokii, jednak firma rodem z Finlandii – w przeciwieństwie do HTC – znalazła na siebie jakiś pomysł. Co dalej z tajwańskim producentem smartfonów?

Wcale nie tak dawno za sterami HTC pojawiła się nowa twarz. Twarz ta należy do Yvesa Maitre, byłego dyrektora Orange. Nowy dyrektor generalny HTC zdiagnozował niedawno problem, który w branży mobilnej jest znany już od pewnego czasu. Jego zdaniem, winą za obecny stan rzeczy należy obarczyć brak wdrażanych innowacji. Jednocześnie Maitre miał pochwalić Samsunga, Apple oraz Huawei, którzy to w jego opinii wykonali niesamowitą robotę, inwestując w swoje mobilne technologie.

Reklama

Recenzja HTC Desire 12s – smartfona, dla którego czas się zatrzymał…

W swojej wypowiedzi CEO zwrócił też uwagę na brak kompatybilności smartfonów z VR. Faktycznie, to dość nietypowa zależność. Zwłaszcza, gdy zdamy sobie sprawę z tego, że HTC Vive to naprawdę świetny, dobrze rozwijany projekt. Z tego też względu może zaskakiwać, że flagowe telefony producenta oferują – delikatnie mówiąc – niezbyt rozbudowane wsparcie dla rzeczywistości wirtualnej. Czy deklaracja Maitre’a może być odbierana jako zapowiedź rychłych zmian? Trudno w tej chwili o jednoznaczne wnioski.

HTC Desire 19+ z potrójnym aparatem w Polsce za 1299 złotych

Warto też zauważyć, że dyrektor generalny HTC ma nową wizję rozwoju firmy. Kojarzycie politykę Motoroli, która skupia się na półce średniej, bowiem twierdzi, że tam są schowane największe zasoby i prawdziwe góry pieniędzy? No to HTC myśli zupełnie inaczej ;) Precyzując, firma, która wprowadziła na światowe salony Androida, chce tworzyć najlepszy sprzęt do fotografii mobilnej, jaki będzie można odnaleźć na rynku. Podobno jest to plan na najbliższe kwartały. Maitre jest też przekonany o tym, że Tajwańczykom uda się wykroić dla siebie kawałek rynku 5G.

Nie do wiary – HTC nareszcie zaprezentowało jakieś smartfony. Oto średniopółkowe U19e i Desire 19+

Czy te plany uda się choćby w części zrealizować? W mojej subiektywnej opinii, może to być droga przez mękę. Trudno jednak przewidzieć, czy okręt, którym steruje teraz Maitre, przejdzie przez ten trudny czas bez szwanku.

źródło: PocketNow