Wydajność graficzna jak w konsoli? Poznajcie ARM Mali-T658 - Tabletowo.pl

Wydajność graficzna jak w konsoli? Poznajcie ARM Mali-T658

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Wydajność graficzna jak w konsoli? Poznajcie ARM Mali-T658 Ciekawostki Nowości

Ostatnio powody do zachwytu dostarczyła nam NVIDIA oficjalnie prezentując swój najnowszy czterordzeniowy procesor Tegra 3 z piątym rdzeniem „towarzyszącym” i dwunastordzeniowym procesorem graficznym. Jak możecie się przekonać w tym wpisie, grafika – jak na tablety – wzbudza podziw. Najważniejszy jest jednak fakt, że to rozwiązanie mamy już na wyciągnięcie ręki – już na początku grudnia do sprzedaży trafi pierwszy tablet z tą jednostką (aczkolwiek tylko w USA, później się rozprzestrzeni na pozostałe kraje świata) – Asus Eee Pad Transformer Prime. Wspominam o tym nie bez powodu. Okazuje się bowiem, że w laboratoriach firmy ARM trwają prace nad procesorem graficznym ARM Mali-T658, którego debiut w pierwszych urządzeniach spodziewany jest dopiero w… 2013 roku. Mimo wszystko warto się zainteresować tym, co zamierza nam zaoferować.

ARM obiecuje, że najnowszy procesor graficzny w urządzeniach mobilnych (tj. tabletach i smartfonach), jak i w sprzęcie z segmentu smartTV, zapewni wydajność graficzną znaną z konsoli PlayStation 3. Co więcej, ma oferować aż dziesięciokrotnie wyższą wydajność od Mali-400, układu znanego chociażby z Samsunga Galaxy S2.

Mali-T658 ma być kompatybilny z wieloma interfejsami API, wliczając w to: DirectX 11, OpenGL ES, OpenVG, OpenCL, Renderscript oraz DirectCompute. Układu możemy się spodziewać na urządzeniach pracujących dzięki procesorom Cortex-A7 oraz Cortex-A15.

Wśród firm, które mogą być zainteresowane Mali-T658, są między innymi: Samsung, LG, Fujitsu i Nufront. Jak już wcześniej wspomniałam, na własnej skórze przekonamy się co ten procesor graficzny jest warty dopiero w 2013 roku.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona