Nokia 1 (fot. Nokia)

Wyciekła specyfikacja Nokii 1 Plus – budżetowca z Android Go

Urządzenia wyposażone w Android Go, a więc nieco okrojoną i przede wszystkim lżejszą wersję systemu z zielonym robotem, skierowane są zdecydowanie do konkretnej grupy odbiorców. Ludzi, którym telefon potrzebny jest do dość podstawowych zastosowań, przez co nie musi mieć gigantycznej mocy obliczeniowej. Tak jak na przykład Nokia 1 Plus, której prawdopodobna specyfikacja trafiła właśnie do sieci.

Nokia 1, a więc pierwszy model reanimowanego po latach producenta, wyposażony w Android Go, zadebiutował w ubiegłym roku. Smartfon oferował między innymi wyświetlacz o przekątnej 4,5 cala, czterordzeniowy procesor MediaTek MT6737M czy 1 GB RAM. Z pełną specyfikacją możecie zapoznać się tutaj.

Reklama

Ubogie parametry to poniekąd domena tego typu smartfonów. Lżejsza wersja systemu ma jednak pozwolić na względnie płynną pracę, oczywiście pod warunkiem, że urządzenie nie będzie zbytnio obciążone. Rekompensuje to cena – smartfony ze zmodyfikowanym Androidem mają kosztować maksymalnie 100 dolarów. Pierwsza generacji Nokii 1 sprzedawana była w naszym kraju w momencie debiutu w kwocie 349 złotych. Teraz przychodzi czas na następcę.

Nokia 1 Plus ma zostać wyposażona w jednostkę MediaTek MT6739WW, taktowaną zegarem 1,5 GHz. Użytkownik otrzyma do dyspozycji, podobnie jak w poprzedniku, 1 GB RAM. Wyświetlacz będzie miał rozdzielczość 480 x 960 pikseli. Urządzenie ma pracować pod kontrolą systemu Android 9 Pie.

W sieci pojawił się również render, który pokazuje prawdopodobny wygląd tego modelu. I trzeba przyznać, że względem poprzednika mamy chyba do czynienia ze sporym krokiem do przodu. O ile Nokia 1 wyglądała mocno budżetowo i przypominała raczej smartfony sprzed lat, o tyle wygląd 1 Plus nieco bardziej przywołuje skojarzenia ze współczesnymi urządzeniami. Chociaż oczywiście możemy zapomnieć o małych ramkach i wyświetlaczu pokrywającym olbrzymią część przedniego panelu. To jednak zrozumiałe, ze względu na niską cenę.

I to by było na tyle, przynajmniej na razie. Poprzednik debiutował podczas targów MWC 2018, niewykluczone zatem, że Nokia zdecyduje się pokazać światu model 1 Plus podczas ich tegorocznej edycji. A jeżeli tak będzie, to zapewne w najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych informacji na temat tego urządzenia.

*Na grafice wyróżniającej Nokia 1

Źródło: tigermobiles.com, nokiamob.net