Samsung Galaxy J4 Core /fot za: columbo.com.br

Samsung + Android GO = Galaxy J4 Core. Producent przygotowuje sześciocalowca dla niewymagających

Samsung dołącza do grona producentów, którzy decydują się na rozwijanie budżetowców, bazujących na odchudzonym Androidzie Go. Wiele wskazuje na to, że na wybranych rynkach już niebawem pojawi Samsung Galaxy J4 Core.

Urządzenie zostało złapane w brazylijskim e-sklepie. Warto zauważyć, że publikacja oferty już teraz wygląda raczej na błąd po stronie sklepu, co oznacza po prostu tyle, że urządzenie nie trafiło jeszcze oficjalnie do sklepów na żadnych rynkach. Galaxy J4 Core wydaje się być rozwinięciem i – w pewnym sensie – ulepszeniem Galaxy J2 Core, o którym pisaliśmy dla Was nieco szerzej w tym newsie. Jeśli spojrzycie na wizualizacje obydwu smartfonów, podobieństwa okażą się być aż nadto widoczne.

Reklama

Wróćmy jednak do bohatera dzisiejszego wpisu. Producent miał uzbroić Galaxy J4 Core w 6-calowy ekran, który będzie oferował rozdzielczość HD+. Znaczek „+” podpowiada nam też, że smartfon dostanie wyświetlacz w formacie 18:9. Zagęszczenie pikseli na cal wyniesie natomiast 274 ppi, co należy uznać za wynik przeciętny. Nie ma co liczyć na matrycę typu AMOLED. Zgodnie z informacją sklepu, producent zdecydował się na ekran w technologii TFT.

Wiemy natomiast, że sercem konstrukcji będzie Exynos 7580, którego spokojnie można przyrównać do Snapdragona 410. Nie jest to zbyt wydajna konstrukcja, ale na potrzeby odchudzonego Androida Go, może okazać się być całkiem wystarczającą. Specyfikację techniczną domyka nam 1 GB pamięci RAM i 16 GB na dane, na szczęście wraz z możliwością rozbudowy przez slot SD o kolejne 256 GB. Cieszy natomiast pełen slot na dwie karty SIM.

Za multimedia odpowiada 8 Mpix aparat główny (f/2.2), który potrafi rejestrować materiały wideo maksymalnie w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Miłośnicy zdjęć typu selfie muszą zadowolić się 5 Mpix kamerką z dedykowaną diodą LED. Urządzenie oferuje akumulator o pojemności 3300 mAh, który – co ciekawe – obsługuje szybkie ładowanie z wykorzystaniem slotu microUSB. Co raczej nie powinno Was zdziwić, nie ma mowy o obecności NFC.

Kończąc, wypada dopowiedzieć, że Samsung Galaxy J4 Core będzie dostępny w kolorze niebieskim, czarnym oraz miedzianym. Cena, data wprowadzenia na rynek oraz państwa, gdzie będzie można nabyć urządzenie nadal pozostają nieznane.

źródło: columbo.com.br przez gsmarena