Wyciekła nazwa kodowa nadchodzącego Nexusa. Czy to 8-calowy tablet?

Nexus-8-Leak

Po jesiennej premierze Androida 4.4 KitKat można było spodziewać się, że obok Nexusa 5 pojawi się także odświeżona wersja 10-calowego tabletu od Google, tak się jednak nie stało, więc natychmiast po prezentacji KitKata zaczęły się pojawiać doniesienia o kolejnym, tym razem 8 calowym tablecie z serii Nexus.

Każdy, kto ma Nexusa, na pewno spotkał się kiedyś w sieci z tym, że jego nazwa kodowa jest pewnym słowem w języku angielskim. Słowa te są nazwami różnych stworzeń morskich, tak na przykład Nexus 10 otrzymał nazwę kodową Manta (piękne stworzenie), Nexus 7 2012 Grouper, a Nexus 5 Hammerhead. Jako że Google wybrało sobie dość wąską kategorie nazw, każde podobne słowo pojawiające się w branży będzie kojarzone z kolejnym tabletem, bądź smartfonem z czystym Androidem prosto od Google.

Tak też się stało w tym przypadku, gdzie w raporcie błędów w Chrome umieszczonym przez (rzekomo) pracownika Google znajduje się fraza „flounder”. Wspomniany raport zawiera także informacje o tym, że urządzenie pracowało pod dopiero co skompilowaną wersją SDK Androida. Reasumując mamy do czynienia z nowym sprzętem działającym pod – prawdopodobnie – nową odsłoną systemu Google. Tak naprawdę nie ma żadnych przesłanek mówiących o tym, że jest to Nexus 8, lub że w ogóle jest to tablet, jednak na następce Nexusa 5 jeszcze za wcześnie. Ponadto zbliża się Google I/O 2014, na którym zaprezentowano ostatnie dwie generacje 7-calowego Nexusa, więc jeżeli jakiejkolwiek prezentacji możemy spodziewać się latem, to na pewno tabletu. Przypominam, że I/O rozpoczyna się 25 czerwca.

Źródło