Ważne

Nexus 8 produkcji HTC zadebiutuje w trzecim kwartale?

nowy-nexus-7-test-tabletowo-02nex

Dotychczas na rynku zadebiutowały dwie generacje 7-calowego tabletu powstałego przy bezpośredniej współpracy z Google – Nexus 7 i Nexus 7 II. Oba urządzenia pochodziły spod skrzydeł Asusa, który dzięki temu może się pochwalić większym udziałem w tabletowym rynku. Wiele jednak wskazuje na to, że tajwański koncern jest bardziej zainteresowany sprzedawaniem sprzętu pod własną marką. Tak przynajmniej twierdzi DigiTimes.

Z informacji uzyskanych ze źródeł portalu wynika, że w 2014 roku do sprzedaży ma trafić tablet Google kolejnej, trzeciej już generacji. Mają jednak ulec zmianie dwie istotne rzeczy z nim związane: producent oraz przekątna wyświetlacza.

Z publikacji dowiadujemy się, że kolejny Nexus ma mieć ekran o przekątnej nie 7″, a 8″, o czym już wielokrotnie spekulowaliśmy. Ma to być odpowiedź na zainteresowanie użytkowników urządzeniami o nieco większej powierzchni roboczej. Bądźmy szczerzy – cal różnicy nie powoduje znacznego wzrostu wymiarów samego sprzętu (zwłaszcza, jeśli producent zadba o cienkie ramki wokół ekranu), a sama wygoda korzystania z tabletu pod względem wielkości ekranu jest wyższa.

Idąc dalej, za produkcję Nexusa 8 ma być odpowiedzialna inna tajwańska firma. Tym razem ma to już nie być Asus, a HTC.

Warto pamiętać, że najbliższą okazję prezentacji nowego sprzętu Google będzie miało podczas Google I/O w ostatni weekend drugiego kwartału. Sam Nexus 8 ma podobno zadebiutować w trzecim kwartale 2014 roku.

źródło, źródło

Komentarze

 • Michał

  Ciesze się z tej informacji, mam nadzieję, że HTC będzie wstanie utrzymać niską cenę jak w przypadku Asusa.

  Napisałaś o dwóch tabletach powstałych przy współpracy z google, a co z Nexusem 10? Pytam, bo nie do końca się orientuję w meandrach rynku tabletowego.

  • Pytanie jak najbardziej na miejscu, a przy okazji wyłapałeś moje roztargnienie poranne i brak logicznego składu zdań ;-)

   Chodziło o dwa 7-calowe tablety, które powstały przy współpracy Google z Asusem. Natomiast 10-calowy również był od Google, ale pochodził spod skrzydeł Samsunga.

 • Matthew

  Byle nie miał wad jak 2013 od ASUS’a

  • zyx

   Taa a jakie niby wady ma 2013 ????????!!!??

 • Majkel

  Już nie mogę się doczekać. Jestem strasznie ciekawy tego urządzenia.

 • Glee

  Żałuje, że kupiłem Nexusa – mogłem dołożyć 800 zł i mieć konsole.

  • Albo rybki, albo akwarium.. Tablet a konsola to dwie różne rzeczy.

   • Glee

    No właśnie kupując nowego Nexusa, jako swój pierwszy tablet myślałem, że to będzie coś super – 2 miesiące minęło i cały szał się skończył. Teraz dostałbym za niego zapewne 60% ceny, za którą go kupiłem więc dzięki, ale nie.

    • micccqiud

     Ja tam nie narzekam, nexusa 2013 mam prawie pół roku i korzystam z niego co dzień ;) Alternatywa dla laptopa którego miałem brać ale w ostatecznym rozrachuku stwierdziłem po że po cholere mi laptop jak na tablecie zrobie wszystko co na lapku, cena 4 razy niższa, a do zadań specjalnych i gier mam PC. W sumie tablet mi służy do filmów i neta bo po to go kupiłem a nie po jakieś bóg wie co

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona