Wyciekł Android 4.1 Jelly Bean dla tabletów Samsung Galaxy Tab 2 7.0 i Galaxy Note 10.1

Serwis SamMobile opublikował nieoficjalne aktualizacje oprogramowania dla tabletów Samsung Galaxy Tab 2 7.0 i Galaxy Note 10.1. Nowa wersja systemu to Android 4.1 Jelly Bean i zainstalować ją mogą posiadacze urządzeń pracujących w oparciu o podstawowe oprogramowanie N8000DDALH1 (Galaxy Tab 2 7.0) i P3100DDBLH3 (Galaxy Note 10.1). Proces aplikacji aktualizacji składa się z około 16 kroków i nie jest szczególnie skomplikowany, ale może zaowocować utratą gwarancji. Pamiętajcie, że wszelkich zmian dokonujecie na własną odpowiedzialność, a opublikowana aktualizacja nie została udostępniona przez producenta oficjalnie. Oznacza to, że może zawierać wiele błędów i niedociągnięć, które co prawda nie popsują Waszych tabletów, ale mogą spowolnić ich działanie lub uczynić użytkowanie mniej przyjemnym.

Oficjalna „Żelka” dla Galaxy Tab 2 7.0 i Galaxy Note 10.1 zostanie udostępniona niebawem, najprawdopodobniej w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Od Was zależy, czy chcecie podjąć ryzyko i zainstalować ją wcześniej, czy też poczekać i pobrać aktualizację pozbawioną błędów naturalnych dla fazy testowej.

Android 4.1 Jelly Bean został zaprezentowany 27 czerwca na konferencji Google I/O i wywołał duże poruszenie wśród fanów systemu. Na pierwszy rzut oka jest to aktualizacja niewnosząca wiele; wprowadzone zmiany ujawniają się dopiero po zajrzeniu pod „maskę”. Najważniejszą nowością jest tak zwany Project Butter, czyli optymalizacja kodu mająca na celu przyspieszenie i zwiększenie płynności działania oprogramowania. W Jelly Bean pojawiło się także Google Now, czyli osobiste centrum użytkownika, w którym gromadzone są informacje o pogodzie, zadaniach, wpisach w kalendarzu, wynikach sportowych, lotach, lokalizacji i ciekawych miejscach w pobliżu. Ponadto, Google Now zostało wyposażone w wirtualnego asystenta głosowego, który chętnie udzieli odpowiedzi na pytania użytkownika. Programiści Google przeprojektowali także system powiadomień i aplikację uruchamiającą systemu, która została wzbogacona o kilka przydatnych funkcji.

via SamMobile (GT 2 7.0), SamMobile (GN 10.1)