Wyciekają zdjęcia budżetowej Motoroli Moto E6 Plus

W mojej subiektywnej opinii Motorola jest jednym z tych producentów, który w półce niższej i średniej radzi sobie niemal wzorowo. Firma budowała tę pozycję przez długi czas i teraz powoli zbiera plony. Czy nadchodząca Motorola Moto E6 Plus wpisze się w nurt udanych konstrukcji?

Wypada rozpocząć od tego, że Moto E6 Plus jest bohaterką jednego z niewielu przecieków, gdzie w parze za zdjęciami (swoją drogą, wykonanymi w całkiem dobrej jakości ;) ) nie idzie niemal żadna wiedza o specyfikacji technicznej. Mówienie o specyfikacji technicznej na obecnym etapie to jak wróżenie z fusów. Mimo wszystko, nie byłbym zdziwiony, gdyby smartfon zaoferował 2 GB pamięci RAM i napędzał go procesor od MediaTeka.

Fot za: Roland Quandt (Twitter)

Design urządzenia prezentuje się całkiem atrakcyjnie. Z wyglądu dolnej belki nawigacyjnej możemy wywnioskować, że telefon będzie pracował pod kontrolą Androida 9 Pie. Jako że mówimy tu o Motoroli, jest niemal pewnym, że oprogramowanie będzie wolne od daleko idących zmian. Zapewne producent ograniczy się tylko i wyłącznie do dodania swojej autorskiej aplikacji, Moto. Nie nastawiałbym się jednak na zgodność z certyfikacją Android One.

Fot za: Roland Quandt (Twitter)

Cieszy, że wielkie i po prostu brzydkie notche powoli ustępują pola nieco bardziej dyskretnym łezkom. Dobrze wiedzieć, że producent dostrzegł ten trend i zamierza za nim podążać. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku Motoroli One Vision, na „bródce” nie ma już logo firmy. Ramki? Są, chyba nikt nie jest tym zdziwiony, ostatecznie mówimy o budżetowcu. O podwójnej matrycy nie wiemy niemal nic, więc daruję sobie plotkowanie i zbędne gdybanie.

Motorola One Vision – jeden z ciekawszych wyborów w swojej cenie (recenzja)

Czy tego chcemy czy nie, na detale trzeba po prostu poczekać. Nie da się jednak nie zauważyć tego, że design smartfona to pewnego rodzaju połączenie Motoroli One z One Vision. Widać to świetnie zwłaszcza w wyglądzie obudowy aparatu oraz wycięciu wzmiankowanego wcześniej logo producenta spod wyświetlacza. „Na oko” format ekranu jest zbliżony do 18/19:9. Nic nie wskazuje na to, aby telefon miał kontynuować ekspansję formatu 21:9. Data premiery oraz cena pozostają nieznane.

źródło: Roland Quandt na Twitterze