WWDC za pasem, iOS 6 nie dla pierwszego iPada?

Gwoli przypomnienia, konferencja Worldwide Developer Conference organizowana przez Apple w hali Moscone w San Francisco rozpocznie się już dziś o godzinie 19:00 (10AM czasu lokalnego). Na pewno zobaczymy na niej system operacyjny iOS 6, który, jeśli wierzyć plotkom, będzie mógł pochwalić się nową aplikacją służącą do nawigacji i przeglądania trójwymiarowych map, odświeżonym wyglądem sklepów iTunes, AppStore i iBooks, śnieżnobiałym interfejsem użytkownika, zwiększonymi możliwościami usługi iCloud oraz integracją z portalem społecznościowym Facebook. Są to nowości, na które wskazują drobne przecieki pojawiające się w sieci przez ostatnich kilka tygodni. Co więcej przygotowało dla nas Apple? Przekonamy się już niebawem.

W przeciwieństwie do redaktorów innych portali technologicznych, nie zamierzam tworzyć listy funkcji, które chciałbym zobaczyć w szóstej odsłonie mobilnego systemu operacyjnego iOS. Oczywiście mam kilka życzeń, lecz nie ode mnie zależy, czy trafią one na deski kreślarskie inżynierów Apple. Mimo to, moje oczy uroniłyby łzę radości, gdybym zobaczył rozbudowane Centrum Powiadomień, menedżer plików i interfejs, który stanąłby w szranki z Holo znanym z Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Prezentacja iOS 6 nie ucieszy posiadaczy pierwszej generacji tabletu Apple iPad, albowiem ten najprawdopodobniej nie otrzyma aktualizacji. W internecie pojawiły się linki do pobrania iOS 6 w wersji beta (póki co, nieaktywne), lecz wśród nich brakuje oprogramowania dla urządzenia, które na zawsze odmieniło oblicze rynku tabletów internetowych. Więcej – ono go wykreowało. Co ciekawe, iOS 6 najprawdopodobniej otrzyma smartfon iPhone 3GS, którego specyfikacja jest słabsza od konfiguracja technicznej iPada 1. Różnica pomiędzy tymi dwoma produktami tkwi w ciągłości sprzedaży: podczas gdy telefon wciąż jest dystrybuowany, produkcja tabletu została zatrzymana.

Pamiętajcie! Konferencja Apple WWDC rozpoczyna się dziś o 19:00. Niestety, nie będzie strumieniowego przekazu wideo i będziemy musieli zdać się na pisemną relację zagranicznych serwisów zaproszonych na imprezę.

via 9to5Mac