Zrobisz zdjęcie tabelki i po chwili zobaczysz ją w Excelu – usprawnienia Office’a na Androidzie

We wrześniu ubiegłego roku Microsoft ogłosił, że w ciągu następnych miesięcy wprowadzi do Excela szereg funkcji opartych na uczeniu maszynowym. I są – a przynajmniej jedna jest.

Funkcja „Wstaw dane z obrazu” umożliwia łatwą konwersję danych ze zdjęcia fizycznej kartki z tabelą pełną danych, wprost do arkusza kalkulacyjnego w Excelu. Dalej dokument będzie mógł być edytowany, więc jest to jakiś sposób na przyspieszenie prac między dokumentami analogowymi a cyfrowymi.

Opcja powinna pojawić się u subskrybentów pakietu Office 365, używających smartfonów z Androidem. Zgodnie z zapewnieniami Microsoftu, wkrótce trafi ona także na urządzenia z systemem iOS.

Oprócz tej najbardziej przydatnej nowości, Microsoft przygotował jeszcze kilka innych poprawek, między innymi dotyczących bezpieczeństwa produktów Microsoft 365. Na przykład aplikacja Microsoft Authenticator będzie teraz obsługiwać powiadomienia push, by informować o poważnych lukach i naruszeniach bezpieczeństwa. Podobne alerty będą pojawiać się na kontach osobistych, na przykład na poczcie Outlook.com. Ostrzegą o zmianie hasła czy podejrzanych działaniach związanych z kontem.

Żeby uzyskać dostęp do tych funkcji, trzeba zaktualizować aplikacje Office’a na smartfonie i – jak wspomniałem wcześniej – być subskrybentem Ofiice’a 365. Posiadacze darmowych wersji aplikacji nie zyskają dostępu do tych nowości.

Microsoft Office 365 nareszcie pojawia się w sklepie Mac App Store

źródło: Microsoft przez Gadgets360