Microsoft Office 365 nareszcie pojawia się w sklepie Mac App Store

Pakiet Microsoft Office jest dostępny na komputerach Apple Mac od wielu lat, ale kupić go było można tylko przez stronę internetową producenta. Obecnie wydaje się to być trochę archaicznym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę, że wszystko, co związane z aplikacjami na macOS, nie wychodzi poza App Store. Wraz z debiutem Office’a 365 w sklepie Apple, pakiet biurowy Microsoftu staje się bardziej spójny.

W Mac App Store dostępne do pobrania są wszystkie aplikacje Office, w tym Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote i OneDrive. Żeby z nich korzystać, należy zakupić subskrypcję Office 365.

Reklama

Microsoft postarał się wizualnie dostosować swój pakiet biurowy do MacOS Mojave. Chodzi na przykład o ładne współgranie z ciemnym motywem systemu czy korzystanie z Continuity Camera, umożliwiającego zrobienie zdjęcia dokumentu za pomocą iPhone’a i natychmiastowe pojawienie się go na ekranie Maka. Wprowadzono także wsparcie dla paska dodatkowych funkcji Touch Bar, co jest ukłonem w stronę MacBooków Pro.

Dodanie możliwości rozpoczęcia subskrypcji pakietu Office 365 wprost z aplikacji jest o tyle ciekawe, że będzie wiązać się z dodatkowymi opłatami dla Microsoftu za wykonywanie operacji finansowych wewnątrz systemu sklepu Apple. Najwyraźniej twórcy pakietu biurowego doszli do wniosku, że to konieczny krok, skoro zdecydowali się stracić część przychodu na rzecz wygody użytkowników programu i – być może częściowo – także własnej.

 

źródło: Apple przez GSMarena