Współzałożyciel WhatsAppa radzi: usuńcie Facebooka. To heroizm czy hipokryzja? - Tabletowo.pl
Ważne

Współzałożyciel WhatsAppa radzi: usuńcie Facebooka. To heroizm czy hipokryzja?

WhatsApp to komunikator, który właściwie od początku swojego istnienia cieszył się dobrymi opiniami, które z czasem przyniosły mu popularność. Według niektórych użytkowników aplikacji czar prysł, kiedy została ona sprzedana Facebookowi za 19 miliardów dolarów. Ciekawe jest jednak to, że jeden ze współzałożycieli WhatsAppa właśnie nawołuje do usunięcia konta na niebieskim portalu społecznościowym.

Myślę, że nikomu nie trzeba dokładnie przedstawiać WhatsAppa, chociażby dlatego, że temat tego komunikatora od czasu do czasu przewija się na łamach Tabletowo – i to nie tylko w kontekście mniej lub bardziej lubianych aktualizacji. Mniej więcej pół roku temu liczba aktywnych użytkowników tej aplikacji równała się tej znanej z Messengera, nieco później WhatsApp oficjalnie zakończył wsparcie dla dwóch systemów operacyjnych, a o popularności komunikatora może świadczyć również fakt, jak wiele „deweloperów” próbuje się pod niego podszyć. Ale po tym przydługawym wstępie, przejdźmy wreszcie do rzeczy ;).

Kojarzycie tego Pana? Brian Acton to jeden ze współzałożycieli WhatsAppa, który niejako „uczestniczył” w sprzedaży komunikatora Facebookowi. Znamienne powinno być również to, że pod koniec 2017 roku zrezygnował z dalszej pracy nad aplikacją i postanowił rozpocząć własną działalność.

Acton nie wrzucił jednak tego posta bez powodu. Najprawdopodobniej jest on związany z wyciekiem danych użytkowników Facebooka, o którym informowaliśmy Was wczoraj (link do tego artykułu znajdziecie poniżej). Sam Brian Acton na pewno nie skrzywdzi tym Marka Zuckerberga w sposób istotny, choć cała akcja #DeleteFacebook może mieć negatywny wydźwięk.

W tym wszystkim gryzie mnie jedna rzecz…

Czy w 2014 roku, kiedy WhatsApp został sprzedany Facebookowi, tego typu sytuacje nie miały miejsca? Oczywiście, że miały – ba, takie naruszenia prywatności użytkowników były nawet zgodne z polityką portalu Marka Zuckerberga! W całej tej atmosferze „walki z systemem” pozostaje – w każdym razie w moich ustach – gorzki posmak. Brian Acton mówi: To już czas #UsuńcieFacebooka. Ale robi to dopiero w momencie, w którym nie ma nic do stracenia, a sprzedanego Facebookowi WhatsAppa zastąpił sobie Signalem.

A tak w ramach ciekawostki… Zobaczcie sami, jaki komentarz pojawił się pod wpisem informującym o istotnej dla użytkowników luce w WhatsAppie i Telegramie ;).

Tabletowo.pl Współzałożyciel WhatsAppa radzi: usuńcie Facebooka. To heroizm czy hipokryzja? Aplikacje Bezpieczeństwo Social Media

Polecamy również:

Media: wyciekły dane ponad 50 milionów użytkowników Facebooka. Facebook: to nie wyciek

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona