Ważne

Facebook Messenger idzie łeb w łeb z WhatsAppem. Mają po 1,3 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie

Facebook pochwalił się, że każdego miesiąca z jego komunikatora korzysta ponad 1,3 mld użytkowników. Przyrost następuje powoli, acz sukcesywnie – w lipcu 2016 roku Messengerowi „stuknął’ pierwszy miliard.

„Ciężko pracowaliśmy na ten sukces, starając się uczynić Messengera tak dobrym, jak tylko to możliwe. Wprowadziliśmy nowe maski, filtry i reakcje do czatu wideo, umożliwiając korzystanie z aplikacji na całym świecie” – wypowiedziano się na stronie Facebooka.

More than 1.3 billion people around the world now use Messenger every month. We've continued working hard to make…

Opublikowany przez Messenger na 14 września 2017

WhatsApp również ma obecnie 1,3 miliarda użytkowników, przy czym konkurencja między nim a Messengerem jest sztuczna, gdyż oba komunikatory należą przecież do Marka Zuckerberga. W czerwcu z najpopularniejszej społecznościówki na świecie aktywnie korzystało blisko dwa miliardy ludzi.

Jest jeszcze Instagram, również będący w posiadaniu Facebooka – ten może się pochwalić 700 milionami użytkowników miesięcznie, z czego 200 milionów codziennie przegląda lub tworzy Stories. Jedynym rywalem na tym polu jest Snapchat ze 166 milionami aktywnych użytkowników dziennie.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni każdemu, kto wykorzystuje Messengera do komunikacji z innymi lub uczynił z niego narzędzie biznesowe – by docierać do osób lub firm, na których Wam najbardziej zależy” – czytamy w facebookowym poście.

źródło: Facebook dzięki Gadgets360

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona