Współpraca AMD z BlueStacks owocuje: korzystaj z Androida na sprzęcie z Windowsem - Tabletowo.pl

Współpraca AMD z BlueStacks owocuje: korzystaj z Androida na sprzęcie z Windowsem

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Współpraca AMD z BlueStacks owocuje: korzystaj z Androida na sprzęcie z Windowsem Nowości

Mija dopiero pierwszy tydzień stycznia, a już z całą stanowczością mogę stwierdzić, że 2014 rok pod względem technologicznym zapowiada się wręcz bajecznie. Na samym tabletowym rynku będzie się dużo działo, a to za sprawą głównie dostawców procesorów, którzy wprowadzają rozwiązania, które pozwolą bardzo rozwinąć warstwę oprogramowania urządzeń mobilnych. Mowa oczywiście o pełnej lub częściowej możliwości korzystania z dwóch systemów (Windowsa i Androida) na jednym sprzęcie.

Intel na swojej konferencji zaprezentował funkcję Dual OS, która umożliwia implementację Windowsa i Androida na jednym urządzeniu i przełączanie się pomiędzy nimi w ciągu zaledwie kilku sekund (co można zobaczyć na wielu filmikach na youtube na przykładzie świeżo zaprezentowanego Asusa Transformer Book Duet TD300). Na odpowiedź AMD nie musieliśmy zbyt długo czekać. Jest to jednak zupełne inne podejście do tematu.

Firma AMD poinformowała o nawiązaniu współpracy z BlueStacks. Dzięki temu zapewni pełne wykorzystanie systemu Android na sprzęcie z Windowsem (tabletach, laptopach, komputerach stacjonarnych, urządzeniach 2-w-1). BlueStacks opracowało bowiem zwirtualizowane, zoptymalizowane dla trzeciej generacji procesorów APU firmy AMD rozwiązanie, aby umożliwić użytkownikom korzystanie z pełnego spektrum możliwości systemu Android na sprzęcie z Windowsem. Inaczej niż w przypadku „podwójnych” systemów operacyjnych, które wymagają od użytkownika, aby odłączył się od jednego systemu, jeśli chce skorzystać z drugiego, rozwiązanie firm AMD i BlueStacks uruchamia system Android w samym Windows.

AMD informuje:

Nowa wersja BlueStacks, działająca na komputerach z systemem Windows napędzanych przez trzeciej generacji procesory APU firmy AMD oferuje:
– znajomy interfejs użytkownika systemu Android, w tym jego ustawienia, konfiguracje i możliwość dostosowania do potrzeb,
– możliwość uruchomienia aplikacji systemu Android w oddzielnym oknie lub na pełnym ekranie wykorzystując bezpośredni dostęp do mocy przetwarzania karty graficznej AMD,
– obsługa setek tysięcy aplikacji systemu Android, dostępnych bezpośrednio w oficjalnych sklepach, a także możliwość synchronizacji z tymi samymi aplikacjami zainstalowanymi na innych urządzeniach z Androidem, jakie posiada użytkownik,
– bezproblemowe współdziałanie poprzez bezpośrednie dzielenie plików, do których dostęp ma system Android, choć są zapisane w systemie plików Windows.

ź: AMD

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona