Ważne

Intel na CES 2014 – Windows i Android na jednym urządzeniu

Mimo, iż Asus i Samsung pokazali już jakiś czas temu tablety dwusytemowe, nie są one mocno promowane nawet przez samych producentów. Wynika to po części z niechęci samych twórców tych systemów, czyli Google i Microsoft do wspierania takich rozwiązań, a po części zaś z tego, że tylko procesory Intela wspierają takie rozwiązanie.

ativq

Teraz własnie Intel ogłosił, że na CES 2014 pokaże pokaże kilka urządzeń (!), na których Android będzie pracował na sprzęcie z system Microsoft Windows 8.1 jako wirtualny OS (czego świetnym dowodem jest zbliżająca się premiera Asusa Transformer Book Duet TD300). Wewnętrzna nazwa tego rozwiązania w Intelu jest bardzo prosta i oczywista: “Dual OS”.

Dla Intela to oczywisty ruch: pokazuje, że jego platforma świetnie obsługuje oba systemy, a portowanie Androida na Bay Trail jest już dopracowane. Jego procesory powoli, lecz bardzo konsekwentnie, zdobywają rynek (patrz: nowy Modecom), a ten ruch spowoduje tylko większe zainteresowanie nimi na rynku – szczególnie tanich tabletów. Dla nas oznacza to większą konkurencję na rynku, a więc: lepsze rozwiązania w lepszych cenach.

Czy “Dual OS” jest rozwiązaniem dla Was?

źródło, źródło

Komentarze

 • ” na których Android będzie pracował na sprzęcie z system Microsoft Windows 8.1 jako wirtualny OS ”
  .
  Będzie emulator Javy-Dalvika w win 8 ?

  • Artur Gusiński

   Jako że zarówno Microsoft jak i Google BARDZO niechętnie ( żeby nie powiedzieć : wrogo ) nastawione są do tego projektu ( do tego stopnia , że Google nieoficjalnie mówi o blokadzie sklepu , podobnie M$ ) to zapewne żadnego wsparcia z ich strony nie będzie . Z drugiej strony chińscy programiści znani są na świecie z…( proszę sobie dopowiedzieć wg. uznania )

 • kaka

  Chinscy programisci owszem znani sa z tego, ze nie potrafia nigdy do konca dobrze dopracowac fw swoich urzadzen.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona