Wrzucanie filmów w HD na Facebooka nareszcie możliwe dla Androida

Facebook najwyraźniej wydał kilka istotnych poprawek dla swojej aplikacji na Androida. Niektóre z „nowych” funkcji były dostępne dla urządzeń z iOS już od dwóch lat – na przykład przesyłanie plików wideo w jakości HD. Długo zajęło programistom Facebooka wniesienie tak elementarnej poprawki.

Do tej pory Androidowi brakowało możliwości załączania plików wideo w 720p. Już jakiś czas temu raportowano, że wspomniana funkcja jest testowana na urządzeniach z systemem Google. Facebook ostatecznie potwierdził te pogłoski oraz fakt, że użytkownicy Androida też są (dbającymi o jakość) ludźmi ;) Teraz w ustawieniach znajdziemy przełącznik „Dodawaj filmy w jakości HD”. Dlaczego to trwało tak długo, zwłaszcza, że opcja dodawania zdjęć w HD jest już dostępna od marca? Nie wiadomo.

„Nowa” funkcjonalność pojawia się u coraz większej liczby użytkowników aplikacji na Androidzie i za niedługo powinna trafić do wszystkich.

Jest jeszcze kilka innych usprawnień, które mają się pojawić w nadchodzących tygodniach, na przykład oglądanie wideo w pływającym oknie, zmienianie rozdzielczości, w jakiej jest odtwarzane, pobieranie klipu do późniejszego przeglądu w trybie offline czy łatwiejsze przełączanie się pomiędzy powiadomieniami.

 

źródło: AndroidPolice