Aplikacja Facebook dla Androida wreszcie z możliwością wrzucania zdjęć HD

Jeśli korzystacie z aplikacji Facebook na Androidzie i od czasu do czasu wrzucacie przez nią zdjęcia to pewnie zauważyliście, że nie są one idealnej jakości. Dzieje się tak dlatego, że Facebook wszystkie wrzucane zdjęcia kompresuje. Teraz się to trochę zmieniło.

Aktualizacja aplikacji do wersji 68.0.0.37.59, która odbyła się kilka dni temu, dodała opcję wrzucania zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Sama aktualizacja nie włącza automatycznie tej opcji i trzeba udać się do ustawień celem uruchomienia jej. Niestety przesyłanie zdjęć HD nie daje możliwości ładowania zdjęć dowolnej rozdzielczości. Jak donosi serwis AndroidPolice, przy próbie wrzucenia zdjęcia o rozdzielczości 5312 x 2988 pikseli zostaje ono skompresowane i zmniejszone do rozdzielczości 2048 x 1152 pikseli. Rozmiar zdjęcia też znacząco maleje z 6 MB do 443 KB. Natomiast przy wyłączonej opcji “Przesyłanie zdjęć HD” rozmiar zdjęcia maleje do 58 KB, a rozdzielczość do 960 x 540 pikseli.

A czy Wy już odkryliście tę opcję? Będziecie z niej korzystać? Dajcie znać, co o niej myślicie i czy wydaje się Wam potrzebna.

Źródło: AndroidPolice

Komentarze

 • Paweł Suproń

  Mam tą samą wersje aplikacji, a takiej opcji nie ma …

  • jgf

   ja tak samo…

  • elDuda

   To samo u mnie.

  • Lukasz Misinski

   a to dziwne bo ja robiłem screen shoty ze swojego telefonu :/ Być może będzie to stopniowo wprowadzane dla użytkowników.

  • Kamil

   Nie mam takiej opcji, a wersja Facebooka się zgadza.
   Pole Zdjęcia jest “szare” nieaktywne.

 • pma

  Patrząc na jakość zdjęć z telefonów i do tego wielkość wyświetlanych 2048 jest aż za bardzo wystarczające.

 • SlvecK

  Ni ma. Ver 69…….

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona