World of Warships: Legends wkrótce będzie dostępny na konsolach

Konsolowi miłośnicy pływania po morzach i ocenach uzbrojonymi po zęby okrętami wojennymi długo musieli czekać na swoją kolej. Firma Wargaming w pierwszej kolejności dopieszczała graczy pecetowych, by później dołączyć do tego grona graczy mobilnych. Czas oczekiwania się jednak kończy – konsolowa wersja, zwana World of Warships: Legends, jest prawie gotowa.

Zanim jednak gra zostanie ukończona, każdy zainteresowany może zarejestrować się na stronie World of Warships: Legends, aby uzyskać dostęp do ostatniej fazy zamkniętych testów beta, w której pojawi się 14 nowych jednostek, należących m.in. do brytyjskiej Royal Navy.

Reklama
Iowa rdzewieje w porcie, tęskniąc za lakierką

Start przewidziany jest 22 marca i potrwa do 24 marca. Wybrani do testów uczestnicy będą mogli za swój wkład otrzymać modyfikacje do jednostek i walutę premium do wykorzystania po oficjalnej premierze gry. Aby nie dawać nieuczciwej przewagi testerom, wszystkie pozostałe osiągnięcia zostaną jednak zresetowane w momencie otwarcia gry dla reszty użytkowników.

Aoba w kamuflarzu

Wczesny dostęp dla wszystkich planowany jest na 16 kwietnia. Już wcześniej będzie można zakupić specjalne pakiety, dostępne w trzech wersjach, zawierające dodatkowe okręty i konto premium.

Cisza na morzu, wicher dmie!

Od strony technicznej gra ma w pełni wykorzystywać możliwości konsol, oferując już na starcie tryb HDR, a do lata tego roku także obsługę rozdzielczości 4K. Sterowanie zostanie przystosowane do potrzeb konsolowych graczy – różnice w UI widoczne na screenach w stosunku do wersji na PC są dość znaczne. Gra z całą pewnością będzie bardziej zbliżona do wersji PC niż do mobilnego Blitz – zajmuje się nią studio w Sankt Petersburgu, które odpowiedzialne jest także za wersję na komputery.

Anty–historyczna ciekawostka: USS Alaska w porcie w Kronsztadzie (WoWS PC)

Pozostaje tylko życzyć konsolowym graczom bardziej udanej rozgrywki lotniskowców niż dostali gracze na PC.

Czekamy na was, konsolarze :) (WoWS PC)

Polecamy również:

Recenzja World of Warships Blitz – ♬znów bijatyka, znów bijatyka, bijatyka cały dzień♬

Grafiki: Wargaming, własne