Właściciele Honor 8 mogą testować Androida 7.0 Nougat

Huawei poinformował na swoim forum, że ograniczona liczba osób będzie mogła wziąć udział w testowaniu nowej wersji oprogramowania. Dla tych użytkowników Honora 8, aktualizacja przynosi nie tylko Androida 7.0, ale także najnowszą nakładkę systemową EMUI 5.0, która zadebiutowała wraz z modelem Mate 9.

Reklama

Technicznie rzecz biorąc, Huawei nie precyzuje na swoim blogu, o jaką wersję oprogramowania chodzi, jednak wydaje się być oczywiste, że sprawa dotyczy Androida Nougat, skoro Honor 8 działa na Marshmallow.

Beta testerzy mogą przystąpić do programu, jednak ich liczba jest ograniczona do 200. Zapisy prowadzone są za pośrednictwem specjalnej aplikacji, którą znajdziecie pod tym adresem. Dodatkowym wymogiem jest posiadanie jednej z kilku wersji oprogramowania: C432B013, C432B101, C432B120 lub C432B131. Po wyrażeniu chęci uczestnictwa w testach, trzeba poczekać kilka dni, aż dostaniemy informację o dostępnej aktualizacji.

Huawei przypomina, że każda ingerencja w pamięć urządzenia może zakończyć się utratą danych, dlatego zaleca zainstalowanie aplikacji Phone Clone, która ułatwi wykonanie kopii zapasowej wszystkiego, co mamy na smartfonie.

 

źródło: galaktyczny.pl i Huawei Polska