Wkrótce zadebiutuje UMi Zero 2 z dodatkowym ekranem E Ink na obudowie | Tabletowo.pl

Wkrótce zadebiutuje UMi Zero 2 z dodatkowym ekranem E Ink na obudowie

Dołącz do dyskusji 0

Patrząc na to, co dzieje się na rynku urządzeń mobilnych, trudno nie odnieść wrażenia, że potencjał tkwiący w ekranach E Ink wciąż nie został wykorzystany poza segmentem czytników e-booków. Znajdziemy go w historycznym już tablecie Notion Ink Adam, opasce Sony SmartBand Talk SWR30, smartfonie Yotaphone 2 i kilku innych urządzeniach, ale jest ich naprawdę niewiele. Już wkrótce ma do nich dołączyć smartfon UMi – Zero 2, który będzie się charakteryzował obecnością dwóch wyświetlaczu – z przodu i z tyłu (na obudowie).

Oficjalnie na temat UMi Zero 2 nie wiemy nic oprócz tego, że istnieje i że jego premiera zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze zdjęcia prasowe przedstawiające to urządzenie pojawiły się na Facebooku i to właśnie stąd wiemy, że już niebawem możemy się spodziewać produktu nawiązującego do rosyjskiego Yotaphone 2, którego możecie kojarzyć również ze sprzedaży w Polsce.

UMi Zero 2 będzie oferował zwykły wyświetlacz z przodu (na razie nie wiemy w jakiej technologii wykonana zostanie matryca, jaką będzie mieć przekątną i rozdzielczość) oraz E Ink z tyłu – na obudowie. Na nim mają być być wyświetlane przede wszystkim powiadomienia i informacje pogodowe. Nie wiadomo czy będzie opcja dublowania ekranu i wyświetlania tych samych treści, co na wyświetlaczu głównym.

Smartfon UMi Zero 2 ma kosztować nie więcej niż 500 dolarów. Oficjalna cena jednak zostanie ujawniona w dniu premiery. A ta… miejmy nadzieję, że już wkrótce.

źródło: Galaktyczny, UMi na Facebooku

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona