Wkrótce Nexus 7 będzie jeszcze tańszy? - Tabletowo.pl

Wkrótce Nexus 7 będzie jeszcze tańszy?

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Wkrótce Nexus 7 będzie jeszcze tańszy? Asus Nowości

199 dolarów – tyle początkowo kosztował Google Nexus 7 z 8GB pamięci. Później za te pieniądze oferowany był model z 16GB, a w cenie 16GB – 32GB. Dziś dotarł do nas news z gatunku „nie uwierzę dopóki nie zobaczę”… Otóż według najnowszych spekulacji, Nexus 7 ma być jeszcze tańszy.

Informacja pochodzi z serwisu Digitimes, który, jak już się wielokrotnie przekonywaliśmy, ma dobre i wiarygodne źródła. Według nich obniżenie obecnej ceny sprzętu powstałego przy współpracy Asusa i Google ma być możliwe przez obniżenie kosztów produkcji urządzenia. A to z kolei przez zastosowanie cieńszego i tańszego wyświetlacza GFF (glass-film-film), pochodzącego z fabryk firmy O-Film Tech.

Co ciekawe, spekuluje się, że sprzęt ma kosztować 99 dolarów. Choć rynkowi obserwatorzy nie dowierzają i twierdzą, że realną ceną może być kwota z przedziału 129 – 149 dolarów (koszty produkcji, dystrybucji i wiele, wiele innych…).

Wydaje mi się jednak, że Google nie strzeli sobie w stopę i nie wprowadzi na rynek jeszcze tańszego tabletu Nexus 7 (ciekawe co by powiedzieli na to posiadacze produktu, którzy zakupili go w pierwszym rzucie…). Jeśli już, moim zdaniem będzie to jego tańszy odpowiednik, o którym chodzą słuchy już od dłuższego czasu – o nazwie kodowej Asus ME172V. Jak myślicie?

Jak będzie naprawdę – przekonamy się już niebawem, prawdopodobnie na CES 2013 w Las Vegas lub MWC 2013 w Barcelonie. Swoją drogą, ciekawe czy i do jakiego poziomiu, spadnie po świętach cena Nexus 7 z 3G – obstawiamy?

Dzięki Łukasz za info! ;)

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona