Wirtualna rzeczywistość na topie, dlatego Xiaomi także ma swoje okulary | Tabletowo.pl

Wirtualna rzeczywistość na topie, dlatego Xiaomi także ma swoje okulary

Dołącz do dyskusji 0

Wirtualna rzeczywistość… To coraz lepiej rozwijający się biznes. Większość producentów mobilnych urządzeń ma już swoje okulary, a do tego grona dołącza teraz także Xiaomi. Łatwo można się domyślić, że nie zapłacimy za nie zbyt wiele.

I bardzo dobrze. To, między innymi, właśnie ten producent uświadamia nam, że można zrobić coś dobrze, a przy okazji nie trzeba za to płacić ogromnej sumy pieniędzy. Tym razem jednak, Xiaomi wkracza do świata wirtualnej rzeczywistości i chociaż to nie pierwszy już raz, to tym razem może się udać i szczerze trzymam za to kciuki.

Nietrudno się domyślić, że gogle będą służyły do współpracy ze smartfonem i to nie byle jakim. Trochę nad tym ubolewam, bo okulary będą kompatybilne tylko i wyłącznie z flagowcami Xiaomi (Mi Note 2, Mi 5s, Mi 5s Plus i Mi 5). Z drugiej jednak strony, takie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne, bo przecież Gear VR działają tylko z niektórymi flagowcami Samsunga, a platforma Daydream potrzebuje najnowszego Androida i specjalnie przystosowanych do tego smartfonów.

Xiaomi Mi VR mają być dostępne, w zestawie z 9-osiowym kontrolerem, za kwotę około 30 dolarów! Oczywiście, podstawą działania jest tutaj jeden z wyżej wymienionych smartfonów, bo bez tego ani rusz. Gogle zostały także wyposażone w czujniki ruchu (coś na podobieństwo Gear VR) i mają one tylko 16-milisekundowe opóźnienie reakcji.

Xiaomi zadbało także o odpowiednią platformę MIUI VR, gdzie znajdziemy specjalne materiały, które pozwolą nam zanurzyć się w świecie wirtualnej rzeczywistości.

Platforma MIUI VR

Jest to więć świetna propozycja dla posiadacza jednego z flagowych chińskich urządzeń. Można? Xioami znowu pokazuje, że można, a na dodatek można zrobić to tanio i dobrze.

Źródło: AndroidPolice oraz TheVerge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona