Xiaomi Mi VR
Wirtualne gogle Xiaomi

Wirtualna rzeczywistość na topie, dlatego Xiaomi także ma swoje okulary

Wirtualna rzeczywistość… To coraz lepiej rozwijający się biznes. Większość producentów mobilnych urządzeń ma już swoje okulary, a do tego grona dołącza teraz także Xiaomi. Łatwo można się domyślić, że nie zapłacimy za nie zbyt wiele.

Reklama

I bardzo dobrze. To, między innymi, właśnie ten producent uświadamia nam, że można zrobić coś dobrze, a przy okazji nie trzeba za to płacić ogromnej sumy pieniędzy. Tym razem jednak, Xiaomi wkracza do świata wirtualnej rzeczywistości i chociaż to nie pierwszy już raz, to tym razem może się udać i szczerze trzymam za to kciuki.

Nietrudno się domyślić, że gogle będą służyły do współpracy ze smartfonem i to nie byle jakim. Trochę nad tym ubolewam, bo okulary będą kompatybilne tylko i wyłącznie z flagowcami Xiaomi (Mi Note 2, Mi 5s, Mi 5s Plus i Mi 5). Z drugiej jednak strony, takie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne, bo przecież Gear VR działają tylko z niektórymi flagowcami Samsunga, a platforma Daydream potrzebuje najnowszego Androida i specjalnie przystosowanych do tego smartfonów.

Xiaomi Mi VR mają być dostępne, w zestawie z 9-osiowym kontrolerem, za kwotę około 30 dolarów! Oczywiście, podstawą działania jest tutaj jeden z wyżej wymienionych smartfonów, bo bez tego ani rusz. Gogle zostały także wyposażone w czujniki ruchu (coś na podobieństwo Gear VR) i mają one tylko 16-milisekundowe opóźnienie reakcji.

Xiaomi zadbało także o odpowiednią platformę MIUI VR, gdzie znajdziemy specjalne materiały, które pozwolą nam zanurzyć się w świecie wirtualnej rzeczywistości.

Platforma MIUI VR

 

Jest to więć świetna propozycja dla posiadacza jednego z flagowych chińskich urządzeń. Można? Xioami znowu pokazuje, że można, a na dodatek można zrobić to tanio i dobrze.

Źródło: AndroidPolice oraz TheVerge