Windows Phone 8.1 może zyskać wsparcie dla ekranów 7- i 10-calowych | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

Windows Phone 8.1 może zyskać wsparcie dla ekranów 7- i 10-calowych

Dołącz do dyskusji 0

Od kilku tygodni mówi się o trwających pracach nad połączeniem systemów Windows Phone i Windows RT. Biorąc pod uwagę pasmo porażek tego drugiego (niewiele ponad 200 000 sprzedanych urządzeń, zaledwie 0,5% udziału w rynku), jest to jedyne słuszne rozwiązanie, które pozwoliłoby Microsoftowi na ograniczenie kosztów, położenie kresu marketingowemu galimatiasowi (wielu klientów nie widzi różnicy między Windows 8 i Windows RT, a nawet Windows Phone) i skupienie się na tym, co najważniejsze: stworzeniu systemu przyjemnego w obsłudze, nowoczesnego, elastycznego. Z najnowszych doniesień wynika, że inżynierowie Microsoftu w pocie czoła ziszczają tę wizję, a owocem fuzji Windows Phone i Windows RT będzie oprogramowanie oparte na tym pierwszym. Według źródeł, na które powołuje się strona Supersite for Windows, nadchodząca aktualizacja dla systemu Windows Phone będzie zawierała wiele funkcji i elementów Windows RT, w tym wsparcie dla ekranów u przekątnych 7″ i 10″. Oznacza to, że Windows Phone stanie się systemem uniwersalnym, podobnie jak iOS i Android, które współpracują zarówno z telefonami komórkowymi, jak i tabletami. Nie ulega wątpliwości, że zmianie ulegnie jego nazwa; w odniesieniu do tabletów cząstka „Phone” jest zwyczajnie nieadekwatna (pamiętacie Androida 2.X i „Informacje o telefonie” w menu ustawień?).

Za planami scalenia Windows Phone i Windows RT może stać niedawne przejęcie Nokii, do której portfolio najprawdopodobniej już wkrótce dołączy telefon komórkowy z 6-calowym ekranem, 10,1-calowy tablet Lumia 2520 (Sirius) oraz – jak sugeruje zaproszenie na imprezę Nokia World w Abu Dhabi wysłane wybranym dziennikarzom – przenośny laptop.

via BGR

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona