Ważne

6-calowa Nokia Lumia 1520 na zdjęciach

Wiele wskazuje na to, że premiera 6-calowego tabletofonu Nokia Lumia 1520 jest tuż za rogiem. Urządzenie gości w nagłówkach publikowanych na łamach Tabletowo.pl newsów coraz częściej i za każdym razem ujawnia więcej szczegółów. Kiedyś była to zaledwie plotka niepoparta konkretnymi faktami, później zdjęcie przedniego panelu, a następnie nieoficjalna fotografia prasowa poprzedzona niewyraźnym zdjęciem korpusu. Dziś, dzięki materiału podesłanemu przez jednego z czytelników serwisu The Verge, możemy Wam przedstawić Lumię 1520 w pełnej krasie.

Teoretycznie urządzenie nie ma przed nami tajemnic. Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że Nokia zaskoczy nas wyposażając tabletofon w funkcję, której się nie spodziewamy. Wiemy, że Lumia 1520 będzie mogła pochwalić się 6-calowym pojemnościowym ekranem dotykowym o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, systemem operacyjnym Windows Phone 8 General Distribution Release 3 z dodatkową kolumną kafelków na ekranie głównym, czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 800, 2GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej, czytnikiem kart microSD oraz aparatem fotograficznym PureView 16 Mpix z optyką Zeiss i diodą doświetlającą. W przeciwieństwie do tabletofonów z rodziny Samsung Galaxy Note, Nokia Lumia 1520 najprawdopodobniej nie będzie miała dodatkowych funkcji dedykowanych rysikowi i pozwalających na wykorzystanie potencjału dużego ekranu. Więcej zdjęć w źródle.

Wzornictwu Lumii 1520 bliżej do Lumii 925 niż Lumii 1020, do której nawiązuje nazwa. Jej obudowa, przynajmniej w czarnej wersji kolorystycznej, będzie matowa, wykonana z poliwęglanu i zaokrąglona na krawędziach. Uwagę zwraca delikatne zgrubienie mieszczące oczko aparatu fotograficznego; to ono potęguje podobieństwo do Lumii 925. Generalnie tabletofon prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Jego specyfikacji nie powstydziłby się dobrej klasy smartfon z Androidem, a wygląd nie pozostawia wiele do życzenia. Jedynym powodem to rozczarowania może być ograniczony system operacyjny oraz fakt, że kilka dni temu Nokia została wchłonięta przez Microsoft.

via The Verge

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona