Windows Phone 8.1 już niedługo będzie dostępny oficjalnie! - Tabletowo.pl

Windows Phone 8.1 już niedługo będzie dostępny oficjalnie!

Windows Phone to nadal niezbyt popularny system jeśli chodzi o smartfony, a co do phabletów jest jeszcze gorzej. Dzisiaj Jakub opisywał 3 sensowne propozycje, które jednocześnie są jedynymi dostępnymi na rynku. Oczywiście zapewne w najbliższym czasie się to zmieni, ale na razie nie możemy narzekać na bogactwo wyboru. Jednak wiele rzeczy zmienia się na lepsze i chciałbym przybliżyć Wam 3 z nich: aktualizację, Cortanę i ekran blokady. 

Zacznijmy może od aktualizacji, która ruszyła kilka dni temu. Oczywiście jest to system Windows Phone 8.1, który do tej pory był dostępny tylko dla deweloperów (lub osób, które się za takie podawały, czyli teoretycznie każdego). Wszystkie nowości znajdziecie na poniższym filmie, a jeśli chcecie być na bieżąco z tym jaki telefon dostał już nową wersje systemu zajrzyjcie na stronę Nokii.

http://youtu.be/GceaQE12dGk

W Polsce na razie tylko posiadacze Lumii 625 (Orange) oraz 925 (Plus i T Mobile) mogą korzystać z 8.1, ale w ciągu najbliższych tygodni już wszyscy będą mogli się nim cieszyć. Jeśli tak jak ja pracuje aktualnie na wersji dla Deweloperów to możliwe, że będziecie musieli przywrócić Windows Phone 8.0 przed aktualizacją.

Tabletowo.pl Windows Phone 8.1 już niedługo będzie dostępny oficjalnie! Microsoft Nokia Nowości Smartfony Windows

Drugą zbliżającą się nowością jest ekran blokady, który ma wyglądać jak na powyższych zdjęciach. Będzie to osobna aplikacja, a dostępna ma być w przeciągu tygodnia. Jednak na początku będą się nią cieszyć tylko użytkownicy angielskojęzycznych regionów posiadający smartfony z 1 GB pamięci RAM. Na początku będzie to tylko BETA, więc nie wiadomo czy wszystkie funkcje będą w pełni działać.

Ostatnią z funkcji, która zbliża się coraz większymi krokami jest Cortana, czyli asystenta głosowa w systemie Windows Phone 8.1. Jeśli macie wersję PfD to możecie zmienić region na USA i język na angielski, żeby sprawdzić jak ona działa w praktyce. Ja bawiłem się nią trochę czasu i muszę przyznać, że jestem zachwycony. Co prawda na język polski zapewne poczekamy do przyszłego roku (możliwe, że nawet drugiej połowy), ale jest to bardzo przydatna i ciekawa funkcja.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona