Windows 8 z obsługą aplikacji z Windows Phone 7? - Tabletowo.pl

Windows 8 z obsługą aplikacji z Windows Phone 7?

Tabletowo.pl Windows 8 z obsługą aplikacji z Windows Phone 7? Aplikacje Ciekawostki Nowości Plotki / Przecieki

Trudno nie zauważyć podobieństwa pomiędzy interfejsami systemów Windows Phone oraz Windows 8 dla tabletów. Cechują się one charakterystycznym wyglądem, którego znakiem rozpoznawczym są kolorowe, aktywne płytki pełniące również rolę widgetów pulpitu. Wiele wskazuje na to, że interakcja pomiędzy nimi będzie jeszcze większa.

W wywiadzie dla portalu CNET, szef Nvidii, Jen-Hsun Huang, stwierdził, że aplikacje napisane z myślą o platformie Windows Phone 7 (której udział w rynku smartfonów obecnie wynosi mniej niż 2%) będą kompatybilne z systemem operacyjnym Windows 8. Trzymamy kciuki, aby tak rzeczywiście było, ponieważ baza około 35 000 programów dostępnych dla użytkowników telefonów z oprogramowaniem Microsoftu zapewniłaby dobry start dla nowego, odmienionego i dedykowanego tabletom systemu Windows 8.

Co ciekawe, Andy Lees, producent wykonawczy Microsoftu, wierzy, że pełna unifikacja wszystkich platform stworzonych przez Giganta z Redmond może nastąpić w 2015 roku. Podoba Wam się taka wizja?

via SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona