Windows 8 Release Preview już dostępny (update: co nowego?) - Tabletowo.pl

Windows 8 Release Preview już dostępny (update: co nowego?)

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Windows 8 Release Preview już dostępny (update: co nowego?) Nowości

Zgodnie z zapowiedzią, Microsoft udostępnił system operacyjny Windows 8 w wersji Release Preview. Oprogramowanie jest identyczne lub bardzo zbliżone do tego, które w dalszej części roku pojawi się na półkach sklepowych. Wszelkie niezbędne informacje, instalator oraz pliki ISO będące obrazami systemu znajdziecie na stronie internetowej producenta. Zanim z zapałem wciśniecie przycisk „GET IT NOW”, przygotujcie się na kubeł zimnej wody – serwery Microsoftu są bardzo obciążone, a prędkość pobierania niska.

Zanim zainstalujecie Windows 8 Release Preview, zapoznajcie się z poniższymi minimalnymi wymaganiami sprzętowymi. Oczywiście większość z Was nowy system Microsoftu wypróbuje na maszynie wirtualnej, ale na pewno znajdą się tacy, którzy będą chcieli zastąpić nim obecny.

  • Processor: 1GHz lub szybszy
  • RAM: 1GB (32-bitowy) lub 2 GB (64-bitowy),
  • Pojemność dysku: 16 GB (32-bitowy) lub 20 GB (64-bitowy)
  • Karta graficzna: zgodna z Microsoft DirectX 9, ze sterownikiem WDDM,
  • Do obsługi warstwy dotykowej, tablet lub monitor wyposażony w ekran pojemnościowy,
  • Aby móc pobierać aplikacje, wymagane jest połączenie z Internetem oraz monitor o minimalnej rozdzielczości 1024 x 768 pikseli,
  • Połączenie z Internetem

Gotowi? Instalujemy!

AKTUALIZACJA:

Zacząłem pobierać nową wersję Windows 8, ale kiedy zobaczyłem, że przewidywany czas ukończenia to niemalże tydzień, poddałem się. Moje łącze nie grzeszy prędkością… tego samego nie mogą powiedzieć dziennikarze The Verge, którzy już pobrali, zainstalowali i zwięźle zrecenzowali Release Preview. Co nowego?

Przede wszystkim, w trybie interfejsu Metro dodano wsparcie dla standardu Flash. Jak słusznie wskazał jeden z Czytelników Tabletowo.pl, nie wiemy, czy internetowy odtwarzacz Adobe zobaczymy także w Windows 8 RT dla tabletów wyposażonych w procesory ARM. Niemniej jednak, Flash pojawił się w Metro i radzi sobie całkiem nieźle, ale nie współpracuje ze wszystkimi stronami WWW. Listą tych, które są kompatybilne z Windows 8 zarządza Microsoft. Portal The Verge sprawdził, że YouTube działa, ale Rdio (popularny za Oceanem serwis muzyczny) już nie. Innymi słowy, Flash jest, ale okaleczony.

W Release Preview dodano także wsparcie dla zaawansowanych gestów. Ich działanie opiera się na zestawie i bogactwie zainstalowanych sterowników. Chcąc wprowadzić je do jak największej liczby laptopów, ultrabooków, tabletów i komputerów osobistych, Microsoft podjął współpracę z firmą Synaptics opracowującą sterowniki dla płytek dotykowych. Nie myślcie sobie jednak, że gesty można wykonywać tylko palcami – wręcz przeciwnie, są one dostępne także dla użytkowników myszy i klawiatur, choć działają na innej zasadzie.

W Windows 8 Release Preview zadebiutowało kilka nowych aplikacji. Do najciekawszych zalicza się Sport, Podróże, Informacje (czytnik w stylu popularnego Flipboard), odtwarzacz multimedialny Zune oraz sklep z aplikacjami Windows Marketplace.

Na razie to tyle. Dajcie znać w komentarzach, jak wygląda prędkość pobierania na Waszym końcu kabla i jak podoba Wam się system po instalacji.

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona