Windows 8 na tabletach z procesorem TI i czterordzeniową Tegrą Kal-El (wideo) | Tabletowo.pl

Windows 8 na tabletach z procesorem TI i czterordzeniową Tegrą Kal-El (wideo)

Dołącz do dyskusji 0

Uczestnikom Build rozdawane były tablety Samsung Series 7 Slate z procesorem Intela, widzieliśmy już urządzenia pracujące dzięki APU od AMD, dowiedzieliśmy się także, że możemy oczekiwać modeli z Win 8 z jednostkami Qualcomm Snapdragon z serii S4 – teraz przyszła pora na kolejne dwie firmy zajmujące się procesorami – Texas Instrument (z OMAP) i nVidię (z Tegrą 3 Kal-El).

Tablet zaprezentowany na stoisku Texas Instrument pracował w oparciu o dwurdzeniowy procesor OMAP 4430 1 GHz (z PowerVR SGX 540). Wiadomo jednak, że tablety z Windows 8 dostępne w sprzedaży nie będą oferowały OMAP 4430 – zamiast niego otrzymamy dwurdzeniowy OMAP 4470 o taktowaniu 1,7 GHz (z PowerVR SGX 544). Krótkie wideo przedstawiające urządzenie z systemem Microsoftu i procesorem TI:

Można odnieść wrażenie, że nVidia całkowicie niechętnie chwaliła się tabletem noszącym miano „pierwszego na świecie tabletu z Windows 8 i czterordzeniowym procesorem ARM„. Urządzenie można było obserwować jedynie przez szkło – tylko nieliczni mieli możliwość zobaczenia go w akcji. Ekipie Thisismynext udała się ta sztuka, dzięki czemu poniżej możecie obejrzeć krótkie wideo z tabletem pracującym w oparciu o Windows 8 z czterordzeniową Tegrą 3 Kal-El.

Warto przypomnieć, że firma nVidia ogłosiła program dla deweloperów Windows 8, a sam system w wersji pre-beta został pobrany aż pół miliona razy w ciągu niespełna 12 godzin.

źródło, źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona