Windows 8 na 90 dni za darmo

Oficjalna rynkowa premiera Windows 8 już 26. października. Jeśli jednak nie chcecie czekać jeszcze tych dwóch miesięcy, już dziś możecie zapoznać się z najnowszą wersją kafelkowego systemu koncernu z Redmond. Microsoft udostępnił całkowicie bezpłatnie Windows 8 w 90-dniowej wersji próbnej.

Dokładniej rzecz ujmując, jest to Windows 8 Enterprise, czyli nieco rozszerzona edycja Windows 8 Pro z biznesowymi dodatkami. Nie przeszkadza to jednak w możliwości poznania najnowszej platformy Microsoftu. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest dostępna polska wersja językowa – wyłącznie angielska.

Podczas rejestracji należy skorzystać z konta Microsoftu i aktywować produkt w ciągu 10 dni od momentu instalacji. Warto wiedzieć, że 90-dniowa wersja testowa po wygaśnięciu nie będzie mogła zostać zaktualizowana – trzeba będzie zakupić pełną wersję Windows 8 i zainstalować od nowa.

Aby zainstalować Windows 8, sprzęt musi spełniać następujące wymagania techniczne:
– procesor o częstotliwości taktowania 1GHz lub szybszy,
– 1GB RAM (32-bit) lub 2GB (64-bit),
– 20GB wolnej przestrzeni na dysku,
– karta graficzna z DirectX9,
– w przypadku tabletów: ekran z multitouch o rozdzielczości minimum 1024 x 768 pikseli (zalecana rozdzielczość to 1366 x 768 pikseli).

Trialową, 90-dniową wersję Windows 8, możecie pobrać stąd.

źródło