Windows 8 jest gotowy na tablety HD. Nadchodzi rewolucja? | Tabletowo.pl

Windows 8 jest gotowy na tablety HD. Nadchodzi rewolucja?

Dołącz do dyskusji 0

Przy okazji oficjalnej prezentacji systemu Windows 8 (oraz wielu innych, niezwykle intrygujących nowości), mieliśmy okazję poznać przedsmak przyszłości, jaka czeka rynek tabletów internetowych. Krótko mówiąc, skupia się ona wokół dużych ekranów o wysokich rozdzielczościach.

Czujne oczy internetowych ekspertów dojrzały, że w warstwie nowego, dedykowanego tabletom interfejsu graficznego Metro UI, dodano wsparcie dla natywnego skalowania, co sugeruje przygotowania do pojawienia się na rynku urządzeń wyposażonych w ekrany o rozdzielczości 208 PPI. Poniższe porównanie przedstawia różnicę pomiędzy przykładową „dachówką” z 10.6-calowym ekranem o rozdzielczości 1366 x 768 (148 PPI) a jej następcą: urządzeniem wyposażonym w matrycę o podobnej przekątnej, lecz rozdzielczości znacznie wyższej, bo wynoszącej aż 1920 x 1080 pikseli (208 PPI).

Co więcej, potwierdzeniem tej niezwykle interesującej tezy o przyszłości tabletów jest fakt, że Microsoft wyposażył oprogramowanie Windows 8 we wsparcie dla grafiki wektorowej oraz automatyczny wybór elementów interfejsu w różnych rozmiarach. Znaczy to, że programiści będą mieli dostęp do szerokiego wachlarza grafik przystosowanych do danych rozdzielczości i będą mogli zostawić zadanie ich dopasowania systemowi Windows 8.

Wygląda na to, że sytuacja na rynku tabletów zaczyna nabierać rumieńców czerwieńszych niż noś Świętego Mikołaja w Wigilię Bożego Narodzenia. Apple iPad 3, urządzenie, którego premiera wyczekiwana jest od bardzo dawna, będzie musiał wyposażony być w ekran Retina chociażby po to, aby móc dotrzymać kroku konkurencji.

via SlashGear

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona