Windows 8 dla tabletów już 8 czerwca? | Tabletowo.pl

Windows 8 dla tabletów już 8 czerwca?

Dołącz do dyskusji 0

Na Windows 8 czekają nie tylko użytkownicy tradycyjnych komputerów stacjonarnych i przenośnych, ale też tabletów. Pierwsze potwierdzone informacje na jego temat pojawiły się w zeszłym miesiącu i wywołały sporą sensację.

Tablety wyposażone w aktualnie najnowszą wersję systemu od Microsoftu, 7, uważane są za urządzenia nie do końca multimedialne i niezbyt przyjazne użytkownikowi. Głównie dlatego sprzęt z „okienkami” nie odniósł większego sukcesu i nie zdobył popularności. Widocznie użytkownicy tabletów nie chcą interfejsu przeniesionego żywcem z ich komputerów, ale czegoś unikalnego, intuicyjnego, łatwego w obsłudze i ładnie wyglądającego.

Wygląda na to, że Steve Ballmer dostrzegł błędy w dotychczasowej strategii marketingowej firmy i za wszelką cenę będzie starał się je naprawić. Postanowił wyjść naprzeciw klientom i wprowadzić do systemu Windows zupełnie nowy, dedykowany urządzeniom dotykowym, interfejs.

Jak do tej pory na temat samego interfejsu wiadomo niewiele. Źródła mówią, że „Microsoft zdecydował się iść w ślady Apple jeśli chodzi o projektowanie interfejsu”, a nowa nakładka będzie zawierać elementy MetroUI (interfejsu użytkownika występującego w smartfonach Windows Phone 7). Pojawiły się informacje, że będziemy mogli w nim dostrzec także podobieństwa do znanego użytkownikom Windowsa Media Center.

Nowy interfejs ma być zaprezentowany 8 czerwca, co mniej więcej pokrywa się z terminem targów Computex. Tak czy inaczej – jesteśmy pewni, że to lato będzie obfite w nowości!

Co zaprezentuje Microsoft w czerwcu? Jak będzie wyglądać nowy interfejs Windowsa 8? Zapewne wszyscy zadajecie sobie te pytania. Przewertowałem YouTube w poszukiwaniu pewnego wideo, które kiedyś bardzo mnie zainteresowało; przedstawia ono projekt interfejsu zaprezentowany przez studio Microsoft Research. Mam wrażenie, że pokrywa się ono z przypuszczeniami na temat nowego wyglądu „ósemki”. I zdecydowanie robi wrażenie.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona