Ważne

Microsoft kontratakuje, szykuje Windows 8 dla tabletów

Nie oszukujmy się – pozycja Microsoftu na rynku tabletów nie jest mocna. Apple iPad oraz tablety pracujące pod kontrolą systemu Google Android sprawiają, że udział giganta z Redmond systematycznie się zmniejsza. Ale Steve Ballmer się nie poddaje. Według najnowszych informacji Microsoft będzie próbował zdobyć lepszą pozycję na rynku dzięki najnowszej odsłonie systemu Windows – oznaczonej numerem 8.

Według serwisu Business Insider, Microsoft zatrudnił około 1000 inżynierów do pracy nad najlepszym przystosowaniem systemu Windows do działania na urządzeniach z chipsetem ARM.

Ponadto, Microsoft zamierza uderzyć w biznesowy segment rynku i przystosować swój nowy system operacyjny do jak najlepszego użytku korporacyjnego. Ponieważ wiele firm używających iPadów w celach biznesowych musi uciec się do wirtualizacji systemu Windows i jego aplikacji, Microsoft zamierza dostarczyć odpowiednie urządzenia, które zapewnią im wydajną pracę na systemie Windows i natywną obsługę aplikacji.

Windows 8 tworzony jest w dużej mierze z myślą o tabletach i dzięki dodaniu natywnej obsługi chipsetów ARM – które obecnie mogą być śmiało porównywane z procesorami Intela i AMD pod względem wydajności i osiągów graficznych – nowe tablety wyposażone w ten system będą w stanie konkurować z Androidem i iOS w kategoriach czasu działania na baterii i multimediów.

Czy tak będzie? Przekonamy się już pod koniec 2011 lub na początku 2012.

źródło

Komentarze

 • Bata

  W tekście jest mała dezinformacja, tak mi się zdaje.
  O ile wiadomo, to Gates nie jest już szefem MS’a

  • Masz rację. Jarkowi się pomyliło, bo Gates jednak ciągle się kojarzy z Microsoftem, ale wybaczamy mu to ;-)

 • Sebastian

  Bill Gates się nie podaje bo już dawno przekazał stery swojej korporacji a sam przeszedł na emeryturę. Proszę o trochę kompetencji w pisaniu newsów.

 • Bata

  Wszyscy Mu wybaczamy :)

 • Jarosław Sroka

  Przepraszam Was bardzo, zupełnie zapomniałem o zmianie szefostwa w Microsofcie. Dziękuję za spostrzegawczość i wyrozumiałość.

 • Noxeus

  Trzeba powiedzieć, że jeżeli Microsoft przyłoży się do tego systemu, to może wyjść coś naprawdę ciekawego! ;)

 • Zeks

  być albo nie być M$ ;-D bo będzie równia pochyła (bedzie ?) tak chyba będzie
  Taraz będzie bardzo ciężko wgryźć się ta ten rynek. Conajmiej 3 lata się spało, drzemało i puszczało bąki, to tak teraz jest

 • kashiash

  nie 3 lata tylko 13cie, tylko za dluzgo ciagneli przygode z windows CE i jego nastepcami
  ale moga wygrać, na windows jest duzo wiecej programow niz na androida, iphone i inne symbiany razem wziete i przerobienie ich na dotykowe to drobiazg z pisaniem ich od nowa w platformach mobilnych

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona