Windows 8 dla tabletów będzie zawierał elementy Metro UI? | Tabletowo.pl

Windows 8 dla tabletów będzie zawierał elementy Metro UI?

Dołącz do dyskusji 0

Windows 8 kusi. Prawie codziennie pojawiają się przecieki wskazujące na spore zmiany, które znajdziemy w najnowszej odsłonie systemu z okienkami. Wygląda na to, że największych zmian doświadczą tablety – dla nich Windows 8 ma być dostarczany w wersji z zupełnie nowym, dedykowanym wyłącznie tym urządzeniom, interfejsem. Czyżby Metro UI, znane z Windows Phone 7? Wiemy, że interfejs będzie nosił dość obiecującą nazwę „Immersive Shell” (ang. immersive – wciągający).

W najnowszej wersji systemu Windows 8, oznaczonej numerem 7959, odnaleziono wiele śladów nowego interfejsu składającego się z płytek (tiles), integracji z Internet Explorerem, docka i przeprojektowanego systemu powiadomień. Dodatkowo Microsoft wprowadził zupełnie nowy model aplikacji nazwany „Jupiter”, który pozwoli programistom na tworzenie aplikacji bazujących na Silverlight, kompilowanych jako paczki AppX (.appx). Aplikacje te znajdą się w sklepie Microsoftu, który, jeśli wierzyć plotkom, pojawi się razem z premierą Windowsa 8.

Spójrzcie na poniższy screenshot. Czy nie przypomina Wam to Metro UI na sterydach?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona