Reklama
Windows 10

Windows 10 otrzymuje ulepszony tryb ciemny. Można w końcu przejść na „ciemną stronę mocy”

Dotychczasowy tryb ciemny w Windows 10 był dobry, jednak miał parę niedociągnięć. Wygląda na to, że Microsoft już się z nimi uporał i dark mode wreszcie będzie taki, jakiego oczekiwali użytkownicy.

Reklama

Windows 10 z poprawionym dark mode

Głównym powodem krytyki ciemnego motywu systemu Windows 10 była jego ogromna niespójność. Po przełączeniu w ustawieniach z trybu jasnego na ciemny, większość elementów systemu przełączała się, jednak niektóre pozostawały w poprzedniej, jasnej formie. Użytkownicy bardzo na to narzekali i wygląda na to, że Microsoft wreszcie wziął sobie uwagi do serca i wprowadza poprawki do dark mode w swoim systemie.

Windows 10 Dark Mode w ustawieniach
Tryb ciemny w Windows 10 był bardzo niedopracowany. Teraz ma się to zmienić (fot. Szymon Sobkowiak / Tabletowo)

Zmiana jest już widoczna dla użytkowników znajdujących się w programie Windows Insider. W celu wypróbowania tej opcji, należy zaktualizować system Windows do builda, określonego numerem 20211.

Jakie elementy zostały poprawione? Lista obejmuje: narzędzia Windows Search, pasek wyszukiwania dla przeglądarki Bing, menu oraz okna dialogowe. Wszystkie z wymienionych otrzymały czarne tło, tak, aby dostosować się do innych elementów, takich jak Menu Start czy pasek zadań.

Windows 10 Dark Mode
Zmiany doczekała się głównie usługa Windows Search (fot. via WindowsLatest)

Wygląda na to, że błędy, które irytowały użytkowników trybu ciemnego w Windows 10, zostaną naprawione i najnowszy Windows nareszcie będzie mógł w całości przejść na „ciemną stronę mocy”, nie przynosząc wstydu. Zmiana dla wszystkich może zostać udostępniona w nadchodzącej, dużej aktualizacji Windowsa bądź jednym z mniejszych uaktualnień.

Jak włączyć tryb ciemny w Windows 10? Należy włączyć „Ustawienia”, następnie przejść do opcji „Personalizacja” i wybrać z bocznego menu zakładkę „Kolory”. Tam możemy dostosować domyślny kolor systemu, a także domyślny kolor aplikacji.

Polecamy również: