Windows 10 Mobile na mniej niż 12% urządzeń z systemem Microsoftu

Mimo premiery mobilnego systemu Windows 10 Mobile, najpopularniejszą wersją oprogramowania Microsoftu pozostaje cały czas Windows Phone. Nowa wersja systemu zdążyła jak dotąd zdobyć 11,9% rynku wszystkich użytkowników telefonów firmy z Redmond.

Statystyki są nieubłagane. Tylko 11,9% wszystkich urządzeń z systemem Microsoftu to Windows 10 Mobile. Pozostałe, czyli 79,1%, to Windows Phone w wersji 8.1, 1,8% to Windows Phone w wersji 7. W ciągu ostatniego miesiąca Windows 10 Mobile zdołał zdobyć ledwie 1 procent rynku urządzeń z mobilnym oprogramowaniem Microsoftu.

Wczoraj pisałem o złej moim zdaniem decyzji na temat zakończenia wsparcia Skype dla starszych wersji mobilnego systemu Microsoftu. Statystyki opracowane przez AdDuplex potwierdzają tę opinię. Ponad 88% smartfonów ma starszą wersję oprogramowania. W dodatku Windows 10 Mobile nie przekonuje do siebie klientów – pokazują to statystyki wzrostu, czy raczej braku wzrostu tej wersji systemu.

Jeżeli wierzyć pogłoskom, Microsoft obecnie skupił się na stworzeniu Surface Phone, który miałby być sprzedażowym hitem – podobnie jak tablet Surface. Firma porzuciła natomiast Lumie, które jeszcze za czasów Nokii może nie sprzedawały się wyjątkowo dobrze, ale przynajmniej miały w miarę dobrą opinię. Zaś sam biznesowy HP Elite X3 nie uratuje mobilnego Windows.

adduplex-windows-phone-device-statistics-report-7-638

Takie postępowanie może odbić się firmie z Redmond czkawką. Jeżeli Microsoft nie zacznie bardziej sensownie podchodzić do rynku mobilnych urządzeń, wkrótce Windows 10 Mobile może stać się tylko ciekawostką, jak Ubuntu Phone czy Sailfish. Niestety, na własne życzenie firmy z Redmond.

Źródło: AdDuplex