Windows 10 Mobile już w przyszłym tygodniu | Tabletowo.pl

Windows 10 Mobile już w przyszłym tygodniu

Dołącz do dyskusji 0

Czyżby skończył się niemiłosiernie długi czas oczekiwania na aktualizację Windows 10 dla smartfonów? Uaktualnienie dla smartfonów z systemem Microsoftu, które miało pierwotnie ukazać się w zeszłym roku, po wielu perypetiach ma w końcu trafić do odbiorców.

Oby był to szczęśliwy koniec odysei Windows 10 Mobile. Planowany pierwotnie na drugą połowę roku 2015 mobilny system Microsoftu w najnowszej odsłonie był kilkakrotnie przesuwany, o czym pisaliśmy w serwisie tabletowo.pl. Od jakiegoś czasu informacje na ten temat nieco przycichły.

Wygląda jednak na to, że Windows 10 Mobile jest już gotowy. Na stronach włoskiego oddziału Vodafone pojawiły się przez krótki czas informacje, że najnowsza aktualizacja Microsoftu ma ukazać się w wersji stabilnej już w przyszłym tygodniu (7-13 marca). Zanim jednak zaczniecie się cieszyć, że Windows 10 w końcu trafi na Wasze smartfony… warto dać sobie na wstrzymanie.

Okazuje się bowiem – przynajmniej wg. Vodafone – że Windows 10 Mobile nie będzie od razu udostępniony dla wszystkich smartfonów. Na początek aktualizację otrzymają jedynie wybrane urządzenia, a wśród nich:

  • Lumia 1520
  • Lumia 930
  • Lumia 830
  • Lumia 735
  • Lumia 635
  • Lumia 535

Co ciekawe, na liście nie ma ani Lumii 640, ani Lumi 640 XL – modeli, które zdaniem Microsoftu jako pierwsze w kolejności miały być zaktualizowane do Windows 10 Mobile. Ciekawe, co takiego pozmieniało się w planach inżynierów z Redmond?

Z przecieku wynika zatem, że chociaż aktualizacja do najnowszej wersji Windows Phone Mobile będzie wydana na dniach, to jednak trafi jedynie – na początek – tylko do niektórych modeli smartfonów. Pytanie, jaki jest plan wydawniczy Microsoftu i czy wszystkie zapowiadane smartfony rzeczywiście otrzymają uaktualnienie.

Szkoda, że nie pojawiły się natomiast żadne informacje na temat oczekiwanego przez wielu Surface Phone’a. Statystyki, które niedawno pokazywaliśmy (2,5% udziałów Microsoftu w rynku smartfonów), są nieubłagane i być może jedynie super dopracowany telefon z Redmond mógłby w tej kwestii cokolwiek zmienić. Bo w to, że aktualizacja do Windows 10 Mobile cokolwiek zmieni nie wierzy chyba już nikt w Microsofcie.

źródło: Plaffo

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona