Windows Phone z udziałami na poziomie 2,5% nadal pozostaje trzecim najpopularniejszym OS-em

Rynek systemów operacyjnych w ogromnej większości należy do dwóch największych graczy. Pozostali są w mniejszości, jednak mimo wszystko cały czas się na nim utrzymują. Dlatego też mobilne okienka zajmują trzecią pozycję w takich zestawieniach.

Niekwestionowanym liderem jest oczywiście Android z udziałami na poziomie 59,65%. Zaraz za nim, lecz z blisko dwukrotnie słabszym wynikiem znalazło się Apple (32,28%). Trzecie miejsce przypadło Windows Phone/Windows 10 Mobile – 2,57%. Jak widać na wykresie, jest to jedynie o 0,17 pp. więcej od Javy. Kolejne pozycje: Symbian, BlackBerry, Samsung i Inne mają jeszcze mniejszą część tego tortu.

Windows Phone znajduje się obecnie w tym samym miejscu, jakie zajmował w lipcu 2015 roku. Według Net Applications ten system operacyjny, biorąc pod uwagę ostatnie miesiące, najlepiej poradził sobie w listopadzie 2015 roku. Wtedy to udało mu się przekroczyć próg 3% (dokładnie 3,14%). Kolejne miesiące nie były już dla niego tak pomyślne (grudzień 2015 2,58%, styczeń 2016 2,96%).

Choć niektórzy wieszczą rychłą śmierć mobilnej wersji systemu operacyjnego Windows, to na pewno nie nastąpi to w najbliższej przyszłości. Lumie wciąż cieszą się ogromną popularnością w Polsce, m.in. ze względu na prostotę obsługi i przyjemny dla oka interfejs. Swoje „robią” też kolorowe obudowy – wielu klientów to właśnie ten aspekt skłania do zakupu.

Źródło: Softpedia

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona