League of Legends Wild Rift
League of Legends Wild Rift

Specjalny, noworoczny event w League of Legends: Wild Rift już trwa

Czy mobilna wersja gry League of Legends, oznaczona jako Wild Rift, okazała się hitem? Chyba można zaryzykować odpowiedź twierdzącą. Od oficjalnej premiery, czyli 27 października 2020 roku (w Polsce od 10 grudnia), z samego Google Play pobrało ją ponad 10 milionów użytkowników, a Riot Games cały czas dba, by żaden z nich za szybko z rozgrywki nie zrezygnował. Dlatego tworzą specjalne wydarzenia i wyzwania, jak chociażby najnowsze – Wild Weekend, które właśnie się zaczęło!

Wild Weekend to specjalny noworoczny event, który rozpoczął się 31 grudnia o godzinie 9:00 i potrwa aż do 3 stycznia. Cel tego wydarzenia? Przyciągnąć jeszcze większą liczbę graczy, a także zachęcić do pozostania tych, którzy produkcję Riot Games mają już na swoich urządzeniach. A mogą czuć się naprawdę zachęceni, bo twórcy przygotowali coś bardzo ciekawego.

League of Legends: Wild Rift – czym jest Wild Weekend?

Opisywany event to szczególna okazja dla osób, które nie miały wcześniej okazji grać w pecetową wersję gry lub chcą zupełnie za darmo przetestować wszystkich dostępnych w Wild Rift czempionów! Na cały czas trwania wydarzenia wszystkie postaci zostaną odblokowane dla graczy, bez konieczności zdobywania w grze Niebieskich Drobinek, czyli odpowiednika znanej z klasycznego League of Legends Niebieskiej Esencji.

League of Legends: Wild Rift

Ale to nie wszystko. Oprócz okazji sprawdzenia wszystkich czempionów, Riot Games podwoi nasze zdobycze. Mówimy tu zarówno o punktach doświadczenia za udział w rozgrywkach, jak i Niebieskich Drobinkach. Mechanizm wydaje się więc bardzo prosty. Jeśli spodoba ci się któraś z postaci, to teraz jeszcze szybciej będziesz mógł „zarobić” na jej stałe odblokowanie. Pomysł, za który twórcą należą się oklaski.

Dlaczego warto sprawdzić tytuł osobiście?

Odpowiedź, wbrew pozorom, jest dosyć oczywista – tak wielu milionów graczy na całym świecie po prostu nie może się mylić. Pełna wersja League of Legends trafiła na komputery już w 2009 roku i podbiła nie tylko serca użytkowników, ale także wszelkie turnieje e-sportowe, stając się nawet najpopularniejszą grą na PC.

League of Legends Wild Rift

Dziś w jej ślady chce podążać pachnąca jeszcze świeżością wersja mobilna i – jako użytkownik spotykający się z LoL-em po raz pierwszy na smartfonie – jestem przekonany, że może tego dokonać, osiągając światowy sukces na wiele najbliższych lat.

Grę możecie pobrać zarówno z Google Play, jak i App Store.