Wiemy już jak wygląda zewnętrzny moduł GPS dla Asusa Transformer Prime (update) | Tabletowo.pl

Wiemy już jak wygląda zewnętrzny moduł GPS dla Asusa Transformer Prime (update)

Dołącz do dyskusji 0
asus transformer prime zewnętrzny moduł gps

Początkowo były to wyłącznie spekulacje, nieco później przerodziły się w oficjalne wieści od samego producenta. Mowa o zapowiedzi rozwiązania sprawy z niedziałającymi modułami GPS w modelu Asus Transformer Prime. Dotychczas wiedzieliśmy jedynie, że tajwański koncern dostarczy posiadaczom hybrydy zewnętrzne moduły. Dziś dowiedzieliśmy się jak, najprawdopodobniej, będą wyglądały.

Na łamach portalu LandOfDroid zamieszczone zostały pierwsze zdjęcia przedstawiające to, jak wygląda zewnętrzny moduł GPS, który ma powędrować do każdego potrzebującego użytkownika hybrydy Transformer Prime. Jak się okazało, akcesorium jest nieco większe niż sobie wyobrażaliśmy. Redakcja wspomnianego portalu zaznacza jednak, że w rękach mieli testowe akcesorium, którego ostateczny wygląd może ulec zmianie.

Jak wynika ze zdjęć, zewnętrzny moduł będzie podłączany do 40-pinowego złącza tabletu. To z kolei wskazuje na fakt, iż nie będzie można jednocześnie korzystać z klawiatury i GPS-u.

Jakiś czas temu Asus zobowiązał się, że 16 kwietnia ruszy specjalna strona internetowa, na której wszyscy posiadacze tabletu Transformer Prime z wadliwym GPS-em będą mogli się zarejestrować. Jako że dziś jest ten dzień, oczekujemy z niecierpliwością szczegółów dotyczących całej akcji i adresu wspominanej strony, a także potwierdzenia, że zamieszczone tu zdjęcia przedstawiają faktycznie moduły od Asusa. Jeśli tylko się czegoś dowiemy, wpis ten zostanie zaktualizowany.

UPDATE:

Jak informuje Rada w komentarzu poniżej:

Na stronie supportu Asusa można już składać zamówienia na moduł GPS. Pojawiła się nowa zakładka w interfejsie po lewej „Status zgłoszenia dotyczącego zestawu GPS do TF201″

I mamy oficjalne wieści od Asus Polska:

Jesteście posiadaczami Prime’a?

Miło nam poinformować, że jest już dostępne darmowe, zewnętrzne rozszerzenie GPS zwiększające odbiór sygnału w tablecie ASUS Eee Pad Transformer Prime.

Dziękujemy, że zakupiliście tablet ASUS Eee Pad Transformer Prime, przyczyniając się do ogłoszenia go najbardziej popularnym tabletem z systemem Android od momentu jego wejścia na rynek w grudniu 2011 roku. Dziękujemy też za nadesłane opinie na temat naszych produktów. Cenimy je i traktujemy bardzo poważnie. Pomimo znakomitych recenzji tabletu Transformer Prime otrzymaliśmy informacje, że funkcja GPS nie zawsze była w stanie sprostać wymaganiom użytkowników. Choć tablet nie jest profesjonalnym urządzeniem GPS, postanowiliśmy zaoferować Wam darmowe zewnętrzne rozszerzenie GPS, które znacznie poprawi odbiór sygnału i zwiększy możliwości urządzenia. Oferta ta w żaden sposób nie zastępuje, nie zmienia, ani nie uzupełnia dotychczas posiadanej gwarancji urządzenia. Aby uzyskać więcej informacji na temat tej oferty, prosimy o kliknięcie tego linku. Zalecamy również bezpośredni kontakt z lokalnym oddziałem pomocy technicznej firmy ASUS, jeśli w Państwa urządzeniach występują problemy z funkcją GPS.

Firma ASUS za priorytet stawia sobie wysoką jakość obsługi swoich klientów. Chcielibyśmy bardzo przeprosić za wszelkie niedogodności.

źródło

Aktualizacja:

Polski oddział Asusa poinformował nas, że:

Akcja dotyczy wszystkich urządzeń Transformer Prime, które trafiły na polski rynek, niezależnie od tego czy GPS był wymieniany na opakowaniu, czy też nie.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona