Ważne

Potwierdzone: Asus rozwiąże sprawę z GPS w Transformer Prime

Z każdej negatywnej sytuacji należy próbować wyjść z twarzą. Tak obecnie zachowuje się Asus, który dał ciała w swoim flagowym tablecieTransformer Prime – z modułem GPS: u jednych działa, u innych nie. Na pewno pamiętacie, jak ledwie kilkadziesiąt godzin temu pojawiły się w sieci spekulacje, że Asus rozwiąże ten problem za pomocą zewnętrznego modułu. Dziś wiemy już, że Asus faktycznie nie zamierza zostawić tej sprawy bez ostatecznego rozwiązania.

Redakcja AllThingsD otrzymała potwierdzone informacje na ten temat – potwierdzone, bo bezpośrednio od Asusa. Wiadomo już, że dokładne plany załatwienia sprawy z modułem GPS w Transformer Prime tajwański producent ogłosi 16 kwietnia. Tego dnia rozpocznie się także internetowa rejestracja na stronie Asusa dla wszystkich, którzy będą chcieli skorzystać z tego rozwiązania.

Wciąż jednak nie ma do końca pewności na jakich zasadach to wszystko się odbędzie. Wiadomo jedynie, że dostarczenie posiadaczom Transformera Prime odpowiednich akcesoriów ma zająć ok. 2 tygodni od momentu zarejestrowania się na stronie. Więcej szczegółów dowiemy się już za kilka dni.

Po przeczytaniu tej informacji do głowy przyszła mi mała myśl: potwierdza się fakt, że plotki nie biorą się znikąd i każdej, nawet najbardziej absurdalnej (wydawać by się mogło) informacji, należy dać szansę zaistnienia – kto wie, może akurat okaże się prawdziwa… Jak w tym przypadku – przyznaję, myślałam, że na plotkach się skończy.

źródło

Komentarze

 • Marek

  Czy już tablety z aktualnej produkcji nie posiadają tej usterki ?

  • mibo6666

   Maja ta usterke ale nie maja gps w specyfikacji bo asus go wywalil. Mysle ,ze ta opcja jest dla osob ktore kupily go zaraz po premierze (np. Ja) bo w owym czasie tablet byl sprzedawany z gpsem w specu.

 • Marek

  To niedobrze z tym GPSem. Coraz bardziej ubogie robią się te tablety. O dużym porcie USB i SD nie ma co marzyć. O 3G też na razie można pofantazjować.

  • Normalne USB masz w Acerze i Toshibie.
   .
   Chińczyków po 100zł plus wysyłka z Hong Kongu nie biore pod uwagę.

 • dyzio

  czy ktos wie co z ICS dla Asusa Slider?

 • Janusz

  Pytanie tylko jak Asus rozwiąże tą sprawę. Wywalenie GPSu ze specyfikacji ogłosił 9 stycznia czyli mogą śmiało ogłosić że Priamy kupione przed 9.01 dostaną zewnętrzny GPS a reszta użytkowników może się z tym pożegnać. Albo dostaną użytkownicy pierwszych serii które mają w specyfikacji fabrycznej (na opakowaniu) GPSa. Poczekamy do 16 to zobaczymy. Jak na razie nikt z Asusa na facebooku się nie chce wypowiadać. Pomoc techniczna też milczy.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona