Wielkanocny prezent od Lenovo: tablet IdeaTab S2109 z Androidem ICS (wideo) - Tabletowo.pl

Wielkanocny prezent od Lenovo: tablet IdeaTab S2109 z Androidem ICS (wideo)

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Wielkanocny prezent od Lenovo: tablet IdeaTab S2109 z Androidem ICS (wideo) Nowości

W świąteczny poranek miała miejsce premiera najnowszego tabletu internetowego firmy Lenovo. Urządzenie opatrzono nazwą IdeaTab S2109 (bardziej chwytliwa być nie mogła, nie sądzicie?) i wyposażono w dobrą, aczkolwiek nie najlepszą specyfikację.

Lenovo IdeaTab S2109 może pochwalić się 9,7-calowym pojemnościowym ekranem dotykowym IPS o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, czyli dokładnie takim samym, jaki znajdziemy w iPadzie pierwszej i drugiej generacji. Oprócz wyświetlacza, konfiguracja techniczna tabletu obejmuje kamerę internetową 1,3 Mpix, port microUSB, wyjście microHDMI, czytnik kart pamięci microSD oraz cztery wysokiej jakości głośniki SRS Trumedia.

Lenovo zapowiada, że bateria IdeaTab S2109 jest w stanie zapewnić 10 godzin nieprzerwanej pracy, lecz nie mamy pewności, jakiemu układowi zawdzięczamy taką wydajność. Podejrzewamy, że mózgiem urządzenia jest czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3 wspomagany przez najnowszy system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Jeśli ostatnimi dniami uważnie obserwujecie Tabletowo.pl, na pewno zauważyliście rosnącą popularność Androida 4.0 wśród producentów. Na rynku debiutuje coraz więcej tabletów pracujących w oparciu o to oprogramowanie, dzięki czemu maleje znaczenie fragmentacji uważanej z największą bolączkę ekosystemu Android.

via SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona