(fot. GOG.com)

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona dostępny za darmo

Jeśli jeszcze nie grałeś w pierwszą część przygód Geralta lub chcesz ponownie przejść ten tytuł, to teraz jest ku temu świetna okazja. Gra Wiedźmin: Edycja Rozszerzona została udostępniona za darmo.

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona – jak zdobyć za darmo?

Produkcję, która zapoczątkowała jedną z najlepszych serii gier, można pobrać bez żadnych opłat z platformy GOG.com. Wystarczy tylko wykonać kilka prostych zadań, których realizacja nie powinna przekroczyć dosłownie kilku minut.

Pierwszy wymogiem jest posiadanie gry GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana w bibliotece GOG.com. Tytuł ten dostępny jest za darmo i przy okazji dodam, że warto się nim zainteresować ze względu na całkiem przyjemną rozgrywkę. Następnie należy zapisać się do newslettera GOG.com. Tak, to już wszystko.

Jeśli spełniliśmy powyższe warunki, to możemy już sięgnąć po pierwszego Wiedźmina. Ponadto, w ramach specjalnej oferty dodawana jest darmowa beczka z kartami do Gwinta. Promocję znajdziecie pod tym adresem.

Pierwszy Wiedźmin to wciąż jedna z lepszych gier

Wiedźmin zadebiutował w 2007 roku i oczywiście oprawa graficzna zdążyła się już mocno zestarzeć. Jednakże największa zaleta produkcji, czyli rozbudowana i wciągająca fabuła wciąż przewyższa to, co możemy spotkać w wielu nowych grach. Wiedźmin spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony graczy, jak i recenzentów. Dla wielu osób polska gra jedną z najlepszych z gatunku i mimo upływu ponad 10 lat, sporo graczy wciąż do niej wraca.

Produkcja przedstawia pierwszy etap powrotu Geralta po wydarzeniach z Sagi o wiedźminie. Gracz wciela się w osłabionego Białego Wilka, pozbawionego pamięci. Podczas długiej podróży Geralt będzie odzyskiwał dawną sprawność, spotka dawnych znajomych, a także pozna zupełnie nowe postacie, a ponadto będzie musiał zmierzyć się z trudnymi przeciwnikami.

W ramach promocji rozdawana jest Edycja Rozszerzona, czyli poprawiona wersja podstawki. Twórcy znacząco poprawili kod gry, co pozytywnie wpłynęło na wiele elementów tytułu. Zauważalnie spadła liczba błędów, skrócony został czas ładowania i poprawie uległa ogólna stabilność działania. Dużych usprawnień doczekały się również sceny dialogowe.

źródło: GOG.com