Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka

Nareszcie! Znamy datę premiery Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka

Przyznam się, że nieczęsto zdarza mi się instalować jakiekolwiek modyfikacje do gier wideo. Jest to spowodowane głównie chęcią ogrywania danego tytułu w taki sposób, jaki chcieli tego twórcy, jak i również tym, że najczęściej gram na konsoli. Jednak modyfikacje fabularne to zupełnie inna para kaloszy – przed Wami prawdopodobnie najambitniejsza modyfikacja w historii gier o Wiedźminie.

Reklama

Gry z serii Wiedźmin nie słyną raczej z wielu modyfikacji fabularnych. Największy potencjał w tym temacie rozwinęła prawdopodobnie pierwsza część, do której fani stworzyli kilka interesujących projektów. Jednak największe wrażenie robi zbliżająca się modyfikacja do Wiedźmina 2 – skupiająca się na zakończeniu całej Wiedźmińskiej sagi gier.

Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka – największy mod do Wiedźmina 2 w historii

Modyfikację Pożegnanie Białego Wilka śledzę od… nie pamiętam jak dawna. Pierwsze zapowiedzi nieoficjalnego epilogu do growego Wiedźmina pojawiły się w sieci już dobrych kilka lat temu i już wtedy wrażenie robiła skala projektu. Dziś, nareszcie opublikowano oficjalną datę premiery moda wraz z kolejnym zwiastunem.

Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka to ogromny projekt od fanów dla fanów, przedstawiający, jak możecie się domyślić… pożegnanie legendarnego Białego Wilka. Historia skupi się głównie na weselu Geralta i Yennefer, na które zaproszeni są wszyscy kluczowi dla całej trylogii bohaterowie. Co ważne, modyfikacja powstaje na silniku Wiedźmina 2: Zabójcy Królów.

Dlaczego akurat wybrano Wiedźmina 2, a nie 3? Powodem jest silnik gry – Wiedźmin 3 nie jest najlepszym miejscem dla moderów, na dużo więcej paradoksalnie pozwala silnik drugiego Wiedźmina, który ma nawet specjalne narzędzia dla twórców własnych przygód. Twórcy modyfikacji Pożegnania Białego Wilka podkreślają jednak, że wiele zmienili i dodali do oryginalnej rozgrywki Wiedźmina 2.

Z technicznych rzeczy – modyfikacja z oczywistych względów nie będzie oferować dubbingu (ale można liczyć na napisy w naprawdę wielu językach!), a do odpalenia tej przygody będzie wymagana gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Modyfikacja będzie oczywiście darmowa.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o samym projekcie, to zapraszam zarówno na stronę modyfikacji na Facebooku, jak i do kanału YouTube. Możecie tam między innymi zobaczyć obszerny materiał wideo z wczesnej wersji modyfikacji. Jak na w pełni fanowski projekt, przyznać trzeba, że wygląda to świetnie!

Premiera modyfikacji Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka zaplanowana została na 26 października 2020 roku. Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę się doczekać!