Więcej o przyszłości technologii Pixel Qi | Tabletowo.pl

Więcej o przyszłości technologii Pixel Qi

Dołącz do dyskusji 0

Pamiętacie Pixel Qi? Ta rewolucyjna technologia zapewnia bardzo długi czas pracy na baterii i doskonałą widoczność w słońcu przy jednoczesnej niewielkiej stracie na jakości wyświetlanego obrazu. Urządzenia, w których dotychczas zastosowano Pixel Qi można policzyć na palcach jednej ręki, lecz, jak wynika z wpisu opublikowanego na oficjalnym blogu firmy stojącej za tą technologią, wkrótce się to zmieni.

Mary Lou Jepsen, założycielka i CEO Pixel Qi, uchyliła rąbek tajemnicy na temat przyszłości opracowanej przez siebie technologii. Kobieta potwierdziła, że już wkrótce wydana zostanie jej kolejna generacja, która będzie szczycić się wyższą rozdzielczością i bardzo niskim poborem energii. Obecnie Pixel Qi można znaleźć na 12 urządzeniach. Oprócz laptopów i tabletów, do tego niewielkiego grona należy panel kontrolny w myjni samochodowej, który pozwala operatorowi na komfortową obsługę nawet w pełnym słońcu.

Wyjątkowo ciekawa jest wzmianka o OLPC, tanim laptopie stworzonym z myślą o rozwijających się krajach. Do najważniejszych cech komputera należy niska cena, doskonała widoczność ekranu oraz możliwość ładowania baterii za pomocą panelu słonecznego. We wpisie opublikowanym na blogu Pixel Qi nie zabrakło także informacji o dwóch nadchodzących tabletach: Orchard Toughlet oraz 7-calowym ZTE Light 2.

Mary Lou Jepsen nie zdradziła wiele, ale upewniła nas w przekonaniu, że technologia Pixel Qi żyje i ma się dobrze. Mając w pamięci pokaz jej możliwości, z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój.

via Pixel Qi

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona