Więcej informacji na temat operacji o kryptonimie „Desna” | Tabletowo.pl

Więcej informacji na temat operacji o kryptonimie „Desna”

Dołącz do dyskusji 0

Ciężko jest wyrzucić z pamięci informacje o Desnie – najnowszym układzie AMD, którego ogólną specyfikację ujrzeliśmy kilka dni temu. Produkt ten ma być bezpośrednią odpowiedzią koncernu AMD na procesor Intel Oak Trail, który zdobywa ogromną popularność wśród twórców tabletów internetowych.

Pierwszym układem z serii Desna będzie Z-01, który wyposażono w dwurdzeniowy procesor „Bobcat” o częstotliwości taktowania zegara 1GHz, kartę graficzną AMD Radeon HD 6250 oraz TDP na poziomie 5.9W. Możliwości Z-01 są co najmniej interesujące:

  • pełne wsparcie dla formatu FullHD 1080p,
  • obsługa DirectX 11,
  • pełna kompatybilność z systemem Windows 7,
  • kompatybilność z XBOX 360 Media Extender Functionality.

Pierwszy tablet, którego sercem jest procesor z serii Desna Z, to MSI WindPad 110W. Jest to urządzenie wyposażone w 10.1-calowy dotykowy ekran, system Windows 7, 2GB pamięci operacyjnej RAM, aparat cyfrowy, kamerkę internetową, WiFi oraz akumulator pozwalający na sześć godzin działania. Cena tego i innych tabletów MSI o podobnej i lepszej specyfikacji, nie powinna przekroczyć 599$, co, w porównaniu do konkurencji, wydaje się być rozsądną ceną za przenośne urządzenie o wydajności i funkcjonalności dobrego laptopa.

źródło
źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona