Nadchodzą Wiadomości na Androida v3.5, a w nich tryb ciemny oraz Material Design | Tabletowo.pl

Nadchodzą Wiadomości na Androida v3.5, a w nich tryb ciemny oraz Material Design

Dołącz do dyskusji 0

Minęło już trochę czasu od wprowadzenia Material Design, lecz do tej pory nie wszystkie aplikacje ze stajni Google otrzymały nowy wygląd interfejsu. Powoli się to zmienia i do grona odświeżonych programów dołączyły właśnie Wiadomości na Androida.

Wiem, że dużo osób ceni sobie tę aplikację za jej prostotę, ale będę z Wami szczery i powiem, że ja nigdy nie byłem jej sympatykiem. Nie mam jakichś wygórowanych wymagań, co do tego typu programów, ale najbardziej w tym konkretnym przeszkadzał mi sam wygląd. Używając smartfonów z serii Nexus lub alternatywnego oprogramowania, bazującego na czystym Androidzie, decydowałem się na użycie zamienników typu Textra (o której trochę więcej napisał Krzysiek). Teraz, gdy zobaczyłem najnowszą odsłonę Wiadomości na Androida, chyba się z nimi przeproszę. Ba, niewykluczone, że staną się nawet moją ulubioną aplikacją do obsługi wiadomości.

Największą zmianą jest przeprojektowany wygląd, który (nareszcie) wpasowuje się w styl Material Design. W pełni zdaję sobie sprawę, że nie wszystkim ta ewolucja przypadnie do gustu, lecz dzięki niej nowa wersja aplikacji będzie lepiej pasowała do interfejsu czystego androida. Mnie w pierwszej chwili rzucił się w oczy przyjemniejszy dla oka wygląd, a zaraz za nim nowy ładniejszy przycisk „Rozpocznij czat”, który zastąpił znak dodawania. Poza tym, teraz to nasze wiadomości będą podświetlone na niebiesko, chociaż to akurat uważam za niezbyt udany pomysł.

Nie są to jednak wszystkie nowości. Od pewnego czasu można zauważyć modę na dodawanie do aplikacji ciemnego/nocnego trybu. Google podążyło tą modą (moim zdaniem słusznie) i wprowadziło tryb ciemny. Co ważne – po aktywowaniu tej funkcji interfejs nie jest czarny, a ciemniejszy.

Moim zdaniem dzięki tym zmianom aplikacja stał się lepsza. Tak właściwie jedyną rzeczą, która mi nie odpowiada, jest podświetlenie moich wiadomości na kolor niebieski – wolałbym, aby to wiadomości odbiorcy były w tym kolorze. Gdybym jednak miał w skrócie opisać odświeżone Wiadomości na Androida, to powiedziałbym, że całość wygląda schludniej, prościej i nowocześniej.

A Wam jak podoba się nowy interfejs?

Źródło: Android Police 

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona