fot. Pixabay

Wi-Fi Calling oficjalnie dostępne w sieci Plus, ale nie dla wszystkich

Wi-Fi Calling jest usługą, pozwalającą przeprowadzać rozmowy głosowe oraz wysyłać i odbierać wiadomości SMS za pośrednictwem – jak sama nazwa wskazuje – sieci Wi-Fi. Od dziś jest ona oficjalnie dostępna dla klientów Plusa, aczkolwiek – niestety – nie da wszystkich.

Wi-Fi Calling w Plus

Testy usługi Wi-Fi Calling sieć Plus rozpoczęła już w styczniu 2017 roku. Od dziś, tj. 18 listopada 2019 roku, została ona udostępniona abonentom, aczkolwiek nie wszystkim – aktualnie mogą z niej skorzystać wyłącznie użytkownicy ofert abonamentowych (zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy posiadający REGON). Aby ją aktywować, należy wysłać SMS o treści START pod numer 80801 lub zadzwonić do Działu Obsługi Klienta (+48601102601) oraz zainstalować na smartfonie aplikację Wi-Fi Calling+ ze Sklepu Google Play (Android 5.0 lub nowszy) bądź App Store (iOS 9.0 lub nowszy).

Reklama

Usługa Wi-Fi Calling zostanie (bezpłatnie) włączona niezwłocznie, ewentualnie nie później niż w ciągu dwóch dni. Użytkownik musi pamiętać też, aplikacja może być wykorzystana tylko na urządzeniu, w którym aktualnie się znajduje karta SIM o numerze przypisanym do programu. W przypadku jego wymiany na inny, należy ponownie zainstalować i aktywować aplikację.

Co to jest Wi-Fi Calling?

Wi-Fi Calling umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych oraz wysyłanie i otrzymywanie wiadomości SMS za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Opłaty są takie same, jak w przypadku korzystania z ww. usług z wykorzystaniem sieci komórkowej. Usługa ta może szczególnie przydać się w miejscach, gdzie zasięg tej ostatniej jest niewystarczający do komfortowego przeprowadzania rozmów i SMS-owania, a także na wakacjach poza granicami Polski, bowiem wówczas użytkownik nie ponosi żadnych dodatkowych opłat (rozliczany jest tak, jakby korzystał z usług na terenie kraju). Nie dotyczy to jednak połączeń i SMS-ów na numery zagraniczne – one będą rozliczane zgodnie z cennikiem.

Plus zastrzega, że połączenia głosowe oraz SMS-y inicjowane i odbierane na urządzeniu będą wykonywane przy użyciu sieci Wi-Fi, a nie sieci komórkowej, jeśli jednocześnie:

  • aplikacja na urządzeniu będzie aktywna,
  • urządzenie połączy się z dostępną siecią Wi-Fi o odpowiednich parametrach technicznych,
  • użytkownik będzie miał włączoną usługę zgodnie z regulaminem usługi.

W ramach usługi Wi-Fi Calling nie można wysyłać i odbierać MMS-ów. W przypadku utraty połączenia z siecią Wi-Fi, rozmowy i SMS-y zostaną przekierowane do sieci komórkowej (co szczególnie za granicą może narazić użytkownika na dodatkowe koszty).

Regulamin promocyjnej usługi „Aplikacyjne Wi-Fi Calling+” (PDF)

Regulamin użytkowania aplikacji „Wi-Fi Calling+” (PDF)

Źródło: Plus dzięki GSMOnline