WhatsApp pozwoli na automatyczne usuwanie konwersacji po upływie doby

Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy, że do WhatsAppa trafiła funkcja znikających wiadomości. Początkowo było dużo sceptycznych głosów – wielu oczekiwało innych nowości. Najprawdopodobniej opcja ta cieszy się jednak niezłą popularnością, bowiem firma nosi się z zamiarem rozszerzenia jej możliwości. WhatsApp testuje znikające wiadomości po upływie doby.

Znikające wiadomości w WhatsApp po 24 godzinach

Dotychczas dostępne ustawienia pozwalają uruchomić opcję, po której włączeniu zarówno tekst, jak i media z czatów, będą usuwane po upływie 7 dni. W ten sposób łatwiejsze będzie poruszanie się pomiędzy rozmowami i ich organizowanie.

Ponadto, dzięki znikającym wiadomościom, nasza pamięć masowa będzie w większym stopniu dostępna, gdyż zostanie ona cyklicznie wyczyszczona z „przestarzałych” obrazków, filmów czy plików audio przesyłanych przez komunikator, a te potrafią zająć sporo cennych mega- czy nawet giga- bajtów.

Dobrze poinformowany i zajmujący się nowościami w WhatsAppie portal WABetaInfo donosi, że firma pracuje nad wieloma nowymi funkcjami komunikatora, zwracając szczególną uwagę na znikające wiadomości. Już w marcu informował on, że WhatsApp testuje możliwość ustawienia znikających wiadomości po okresie 24 godzin – brakowało jednak wtedy jakichkolwiek dowodów.

Teraz jednak mamy tego potwierdzenie. Portal informuje, że firma nie zrezygnowała z dotychczasowej opcji 7-dniowej, ale postanowiła dołożyć możliwość usuwania treści po 24 godzinach. Wydaje się to być sensownym rozwiązaniem, pozostawiającym w rękach użytkowników decyzję o tym, co i kiedy ma się zadziać z jego czatami.

Poniżej zrzut ekranu prezentujący opisywaną funkcję w aplikacji mobilnej.

WhatsApp
Opcja znikających wiadomości po 24 godzina została już dostrzeżona w aplikacji mobilnej (źródło: WABetaInfo)

Kiedy wdrożenie?

Funkcja ta nadal jest testowana tylko wewnętrznie i pozostaje w fazie rozwoju. Wiele wskazuje na to, że może się ona pojawić już w przyszłej aktualizacji – nie jest to jednak w żaden sposób potwierdzone. Niewykluczone, że nowa możliwość zostanie włączona po stronie serwera i będzie niezależna od konkretnej wersji aplikacji.

Na chwilę obecną jedyną możliwością znikających wiadomości jest opcja 7-dniowa. Po zakończeniu testów nowa 24-godzinna możliwość powinna być dostępna równocześnie na Androidzie, iOS i aplikacji desktopowej.