WhatsApp na Androidzie dogada się z tym na iOS. Przenoszenie historii czatu wkrótce możliwe

Korzystanie z WhatsAppa na różnych urządzeniach to jakaś kara. Jeszcze gorzej jest, gdy mamy smartfon na Androidzie i iPhone’a. O współdzieleniu czatu można zapomnieć – a przynajmniej na razie. Na szczęście testuje się już odpowiednie zmiany w komunikatorze.

Reklama

Migracja czatu z iPhone’a na smartfon z Androidem

Aktualnie nie ma oficjalnie wspieranego przez WhatsAppa sposobu na to, by łatwo przenieść historię czatu z iPhone’a na smartfon z Androidem i odwrotnie. Mało tego, zgodnie z obowiązującym regulaminem korzystania z tego komunikatora, specjalnie zmodyfikowane wersje tego WhatsAppa, które to umożliwiają, łamią zasady bezpieczeństwa.

Jednak jest nadzieja, że sytuacja ta się zmieni. Zgodnie z informacją WABetaInfo, WhatsApp podjął się już testów funkcji pozwalającej na swobodną migrację czatów między urządzeniami na różnych platformach. Przeniesienie konta z iPhone’a na smartfon z Androidem nie będzie już stanowić problemu.

(fot. WABetaInfo)

Będą zmiany w WhatsAppie

Aktualnie WhatsApp wciąż jest mocno powiązany z numerem telefonu użytkownika, co z jednej strony stanowi bardzo dobre zabezpieczenie, ale z drugiej, blokuje pewne możliwości, jeśli chodzi o przenoszenie danych między urządzeniami. Co prawda mając apkę na smartfonie, można ją powiązać z desktopową wersją WhatsAppa, ale między urządzeniami mobilnymi ta sztuczka już nie działa.

Nowe narzędzie do migracji czatu na pewno przyda się w utrzymaniu użytkowników w usłudze, co stało się trudniejsze po dość niezdarnym ogłoszeniu nowych zmian, wprowadzanych w WhatsApp. Od 15 maja trzeba będzie zaakceptować zmodyfikowany regulamin aplikacji, by móc korzystać z aplikacji na dotychczasowych zasadach i liczyć na wprowadzanie przez dewelopera takich zmian, jak powyższe. Ciekawe, ile osób odwróci się od komunikatora Marka Zuckerberga do tego czasu.